WITAJ W ROXELLA CENTRUM RehabilitacjI i SPA

Twoje ciało
w Naszych rękach

Poznaj nas

Nasze Centrum

 

ROXELLA to miejsce, w którym z pomocą naszego specjalisty zadbacie o zdrowie i sprawność Waszego ciała. Z naszego centrum skorzystać mogą dzieci, które potrzebują pomocy w prawidłowym rozwoju ruchowym oraz w korekcji wady postawy, jak i dorośli, którym oferujemy nowoczesne terapie pozwalające przywrócić lub utrzymać sprawność fizyczną oraz pozbyć się dokuczliwych dolegliwości bólowych. 

Jeśli nie wiesz, którego zabiegu potrzebujesz – przyjdź do naszego Centrum na konsultację. Nasz wykwalifikowany zespół doradzi i zaproponuje odpowiednie dla Ciebie zabiegi oraz terapie.

Zaufało nam już setki klientów – stań się jednym z nich! 

Nasze cechy

Dlaczego warto wybrać nas?

Wszystko w jednym miejscu

Nie musisz już tracić czasu jeżdżąc w wiele miejsc, teraz rehabilitacja, salon kosmetyczny, SPA znajdziesz pod jednym dachem.

Specjaliści

Przychodząc i korzystając z usług w naszym Centrum masz pewność, że będą one wykonane przez specjalistów, którzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje.

Idealne położenie

Roxella Centrum Rehabilitacji i SPA nie znajduje się w centrum miasta, tylko na obrzeżach co pozwala na zapomnienie o mieście, o jego pośpiechu i problemach.

Duży parking

Nasz duży parking pozwoli na zaoszczędzeniu nerwów przy szukaniu miejsca parkingowego.

Komfort przebywania w gabinetach

Zapewniamy ciepłe i przytulne pomieszczenia, w którym możesz zapomnieć o stresie i problemach w codziennym życiu.

Poznaj usługi

REHABILITACJA

KONSULTACJA

Treść akordeonu

Konsultacja  fizjoterapeutyczna obejmuje kompleksowe badanie. Celem konsultacji jest analiza problemu pacjenta. Na podstawie specyficznego badania odnajdujemy źródło bólu. Następnie planujemy proces leczenia i rehabilitacji.

Na podstawie zebranej wiedzy, fizjoterapeuta określi:

-rodzaj schorzenia
-stadium zaawansowania
-możliwości rehabilitacji dla danego schorzenia
-indywidualny plan fizjoterapii
-ilość sesji terapeutycznych i ich częstotliwość
-instruktaż ćwiczeń domowych
-odpowie na Państwa pytania i wątpliwości dotyczące danej choroby

indiba

Treść akordeonu

INDIBA® activ wykorzystywana jest w fizykoterapii, terapii mięśni dna miednicy, regeneracji sportowej oraz medycynie estetycznej. Działanie terapii INDIBA®activ polega na zwiększeniu wymiany jonowej i poprawie funkcjonowania błony komórkowej, dzięki czemu znacznie przyspiesza naturalne procesy gojenia i regeneracji tkanek.

Dzięki tej terapii można znacznie skrócić czas leczenia. W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń na rynku terapia Indiba® oddziałuje zarówno na tkanki miękkie jak i tkanki chrzęstne oraz kostne! Wszystko za sprawą dwóch systemów w dwóch osobnych elektrodach, na których opiera się działanie urządzenia:

Elektroda rezystywna oddziałuje na takie części szkieletu mięśniowego jak kości, ścięgna, i więzadła elektroda kondensacyjna działa na tkanki miękkie, głównie na tkankę mięśniową oraz tkankę łączną.

Innowacyjność tej terapii polega na tym, że podczas krótkich maksymalnie 15 minutowych sesji pobudzane są nawet tkanki objęte stanem zapalnym przewlekłym, w przypadku którego występują chroniczne dolegliwości.

INDIBA® activ wykorzystywana jest w fizykoterapii, terapii mięśni dna miednicy, regeneracji sportowej oraz medycynie estetycznej. Działanie terapii INDIBA®activ polega na zwiększeniu wymiany jonowej i poprawie funkcjonowania błony komórkowej, dzięki czemu znacznie przyspiesza naturalne procesy gojenia i regeneracji tkanek.

Dzięki tej terapii można znacznie skrócić czas leczenia. W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń na rynku terapia Indiba® oddziałuje zarówno na tkanki miękkie jak i tkanki chrzęstne oraz kostne! Wszystko za sprawą dwóch systemów w dwóch osobnych elektrodach, na których opiera się działanie urządzenia:

Elektroda rezystywna oddziałuje na takie części szkieletu mięśniowego jak kości, ścięgna, i więzadła elektroda kondensacyjna działa na tkanki miękkie, głównie na tkankę mięśniową oraz tkankę łączną.

Innowacyjność tej terapii polega na tym, że podczas krótkich maksymalnie 30 minutowych sesji pobudzane są nawet tkanki objęte stanem zapalnym przewlekłym, w przypadku którego występują chroniczne dolegliwości.

Zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych to jedna z najczęstszych chorób górnych dróg oddechowych, dotykająca dużą część populacji.

Efektywny rezultat leczenia zatok przynosowych przynoszą zabiegi z wykorzystaniem technologii INDIBA@activ. Innowacyjna technologia INDIBA@activ to terapia działająca na poziomie komórkowym, polega na doprowadzaniu do tkanek i komórek termicznego i nietermicznego prądu za pomocą elektrod. Uzyskujemy możliwość oddziaływania na każdą pojedynczą komórkę naszego ciała.

Terapia INIDBA activ znakomicie sprawdza się w leczeniu dolegliwości związanych z zatokami nosowymi. Długość terapii uzależniona jest od zaawansowania schorzenia. Efekty odczuwalne dla Pacjenta są już po pierwszym zabiegu.

MASAŻE

Treść akordeonu

Masaż twarzy i głowy to wyjątkowy masaż, który uśmierza ból głowy, odmładza ma działanie liftingujące. Podczas zabiegu masuje się głowę, twarz, szyję, ramiona oraz barki. Masaż głowy przynosi ulgę także w dolegliwościach będących następstwem stresu, np. w przypadku bólów głowy, przy przeciążonych mięśniach oczu, w sztywności szyi i ramion. Czaszka jest pokryta cieniutką warstwą mięśni, które naprężają się gdy jesteśmy spięci czego rezultatem jest ból głowy, ogólny niepokój. Przez rozluźnienie mięśni ,masaż głowy poprawia ukrwienie mózgu, likwiduje uczucie niepokoju i relaksuje cale ciało.

Masaż pleców rozluźni mięśnie, usunie napięcie, przywróci elastyczność, zredukuje stres i dyskomfort, a także przyśpieszy krążenie krwi.

Nadmierne napięcie mięśni może być wywołane, stresem, ale także nieprawidłowymi nawykami ruchowymi (np. długie siedzenie w nieodpowiedniej pozycji, pracą wymagającą jednostajnych czynności, angażujących wciąż te same grupy mięśniowe, czy regularnymi treningami). Odpowiednio wykonany masaż powoduje lepsze zaopatrzenie mięśni w tlen i substancje odżywcze. Ulegają one rozluźnieniu, stają się bardziej elastyczne i jędrne. Zdolność do pracy takiego mięśnia wzrasta nawet 5 krotnie! Po masażu poprawia się również ruchomość stawów. Jest to spowodowane lepszym odżywieniem ścięgien i więzadeł, które stają się elastyczniejsze i bardziej wytrzymałe. Masaż pomoże również uporać się z dolegliwościami kręgosłupa, czy stawów, jeśli są one spowodowane brakiem równowagi mięśniowej w organizmie.

Masaż z Indiba- Indiba®Activ doskonale sprawdza się w fizjoterapii. Poza szybszym leczeniem stanów ostrych i przewlekłych terapia przyczynia się do zmniejszenia podatności na kontuzje wynikające z nadmiernej eksploatacji tkanek (mięśniowej, chrzęstnej). Indiba®Activ przyczynia się do optymalizacji fizycznych zdolności organizmu poprzez integrację terapii z ruchami funkcjonalnymi, które są charakterystyczne dla danego sportu – skutecznie usprawnia nadmiernie przeciążone struktury. Główne korzyści z połączenia masażu z Indiba: 

-zmniejszenie dolegliwości bólowych
-zmniejszenie podatności na kontuzje
-szybsza regeneracja po wysiłku
-lepsze przygotowanie fizyczne

Masaż relaksacyjny to jeden z przyjemniejszych rodzajów masażu. Ma on na celu zmniejszenie napięcia mięśni oraz napięcia psychicznego. Mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Młodzież i dorośli. Tego rodzaju masaż polecany jest szczególnie osobom mającym dużo obowiązków, żyjącym w stresie, a także uprawiającym sport. Warto z niego korzystać regularnie. Właściwie przeprowadzony masaż relaksacyjny niesie ze sobą wiele korzyści. Działa on pozytywnie zarówno na aspekty zdrowotne organizmu, jak również poprawia samopoczucie. Pozwala choć na chwilę zapomnieć o problemach i obowiązkach. Odpręża i jak sama nazwa wskazuje – relaksuje. Zmniejsza napięcie mięśni, a to przekłada się na rozluźnienie całego organizmu. Regularnie wykonywany masaż relaksacyjny zmniejsza poziom stresu, powoduje poprawę wyglądu skóry jak również ujędrnia ciało. Pomaga zmniejszyć zmęczenie fizyczne oraz psychiczne. Wszystko to w blasku świec i akompaniamencie odprężającej muzyki. Podaruj sobie gładkie i odprężone ciało ubrane w cudowny zapach.

Jak szybko ukoić przeciążone mięśnie? Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest klasyczny masaż leczniczy. Nie bez powodu stosują go zawodowi sportowcy po urazach. Odpowiednio przeprowadzone zabiegi masażu pozwalają na szybką regenerację organizmu po wysiłku i zdolność do dalszego działania na najwyższych obrotach!

Na czym polega zbawienne działanie masażu? Wykonywane przez fizjoterapeutę zabiegi poprawiają krążenie krwi w całym ciele. Masażysta głaszcze, rozciera, a czasem też oklepuje czy ugniata różne partie ciała, dzięki czemu rozszerzają się naczynia krwionośne i znacznie poprawia krążenie krwi w całym ciele. To powoduje nie tylko przyjemne uczucie relaksu, wynikające z rozluźnienia mięśni, ale także znacznie usprawnia funkcjonowanie serca, układu nerwowego czy nawet oddechowego.

Kiedy warto poddać się zabiegowi masażu leczniczego? Takie zabiegi polecamy osobom po niedawno przebytych urazach narządu ruchu oraz mięśni – wszelkiego rodzaju złamania, skręcenia czy zwichnięcia są wskazaniem do takiej procedury. Taka forma masażu jest też idealnym remedium na ból pojawiający się w przypadku zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa czy narządu ruchu.

Masaż leczniczy nie tylko normalizuje napięcie mięśni, ale może mieć też zbawienny wpływ w przypadku chorób układu nerwowego (porażenia, niedowłady czy zaniki nerwów), ale także problemów z wydolnością układu oddechowego (zabieg aktywuje pomocnicze mięśnie) czy nawet w przypadku wystąpienia chorób skóry (nie tylko blizn po urazach, ale również zaburzenia odżywienia skóry).

Masaż częściowy jest to masaż leczniczy dotyczący określonej części ciała. Celem masażu częściowego jest zadziałanie na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości) oraz na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także układ krwionośny i chłonny. Dotyczy to określonego segmentu ciała, który objęty jest bólem lub zmianami powstałymi na skutek procesu chorobowego.

Masaż antycellulitowy/odchudzający jest intensywnym masażem przeznaczonym zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Masaż ten jest bardzo skuteczną metodą likwidowania tkanki tłuszczowej nagromadzonej miejscowo, cellulitu oraz poprawienia sylwetki. Skutecznie wyszczupli Twój brzuch, uda, pośladki, biodra, ramiona a nawet plecy. Zalecany do korzystania w serii min. 5 zabiegów (najczęściej w odstępach tygodniowych).

Dzięki indywidualnie dobranym i zastosowanym do problemu technikom masażu, tkanka tłuszczowa i cellulit zostają systematycznie „rozrywane” i upłynniane, co skutkuje szybkim ich spaleniem przez organizm. Intensywność zabiegu zostaje dobrana indywidualnie do Klienta w zależności od reakcji ciała, problemu, liczby odbytych zabiegów i efektów które chcemy osiągnąć.

Masaż limfatyczny, drenaż limfatyczny jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Drenaż limfatyczny likwiduje i zapobiega zastojom chłonki. Osiągamy to w sposób mechaniczny przez przepchnięcie zalegającej chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych. Układ limfatyczny podobny jest do układu żylnego, ale brakuje mu takiego motoru napędzającego jakim jest serce. W wiotkich naczyniach chłonka płynie tylko dzięki różnicy ciśnień w organizmie. Dlatego tak łatwo dochodzi do jej zastoju – wystarczy siedzący tryb życia i unikanie gimnastyki. Skutkiem zaburzeń w układzie limfatycznym są nie tylko obrzęki, ale też rozstępy, cellulit, trądzik różowaty, przedwczesne starzenie się skóry i schorzenia wielu narządów wewnętrznych.

Drenażu używa się z powodzeniem jako masażu ogólnego, ale jest również ważnym leczeniem wspomagającym przy amputacji piersi, czyli mastektomii. Drenaż limfatyczny jest zabiegiem polecanym przez lekarzy w przypadkach obrzęku nóg, rąk, mających związek z problemami zastoju krwi i limfy w przestrzeniach międzykomórkowych. Jest także zalecany dla osób z żylakami i mających problem z ciśnieniem. Drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który skutecznie pomaga w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową. Ma on za zadanie przepchnięcie limfy, toksyn i produktów przemiany materii, by w sposób naturalny poprzez organizm zostały one wydalone. Drenaż limfatyczny jest to masaż pompująco – ugniatający. Dlatego często po zabiegu odczuwalna jest wzmożona moczopędność, co jest naturalnym objawem pracy organizmu.

Masaż sportowy jest to specjalny rodzaj masażu, który różni się od masażu klasycznego przede wszystkim intensywnością wykonania. Głównymi celami masażu sportowego są: jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku organizmu, osiągnięcie maksymalnych wyników sportowych, przyspieszenie procesów odbudowy, usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym oraz podtrzymanie formy sportowca na wysokim poziomie.

Masaż bańką chińską opiera się na metodzie  próżniowego zasysania skóry i tkanki podskórnej. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, powodując intensywne przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu skóry. Najważniejsze zalety masażu bańką chińską to:

-zmniejszenie w sposób radykalny skórki pomarańczowej, lub jej całkowite usunięcie (w zależności od stopnia nasilenia zmian),
-widoczna redukcja obwodu części ciała poddawanych masażowi,
-znaczna redukcja rozstępów,
-ujędrnienie ciała i wymodelowanie sylwetki,
-usunięcie toksyn z organizmu i zbędnych produktów przemiany materii,
-stymulacja mikrokrążenia skóry poddawanej zabiegowi.

Masaż z terapia punktów spustowych- jest techniką, która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Terapia punktów spustowych czasem jest też nazywana terapią mięśniowo-powięziową.

Punkty spustowe to bolesne zgrubienia, guzki lub pasma w mięśniach. Są one częstą przyczyną sztywności i bólu karku, pleców oraz okolic łopatki. Mogą też powodować napięciowe bóle głowy.

Terapia punktów spustowych polega na masażu powięziowym, które neutralizują punkty spustowe, usuwają kwasicę oraz rozciągają sklejone powięzi.

Masaż dla dwojga to prezent, który zagwarantuje Ci podwójną przyjemność. Rozkosz płynie z relaksującego masażu i łączy się z radością, którą daje czas spędzony razem z bliską Ci osobą. Każdy z nas zasługuje na odpoczynek.

Full Masaż to masaż całego ciała włącznie z masażem głowy, twarzy oraz stóp. Sesja trwa zazwyczaj 90 minut, co pozwala pracować na wszystkich obszarach ciała, takich jak plecy, ramiona, nogi, ręce i szyję. Masaż całego ciała pobudzi do pracy Twój układ nerwowy, hormonalny, mięśnie i narządy wewnętrzne. Pobudza krążenie krwi i limfy– płynów krążących w Twoim ciele, a dzięki temu pobudza Twój organizm do niesamowitego działania.

Refleksologia stóp zwana też refleksoterapią nie jest zwykłym masażem relaksacyjnym stóp. To starożytna sztuka uzdrawiania poprzez stymulację refleksów zlokalizowane na stopach. Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską, każdemu refleksowi odpowiada narząd, układ czy gruczoł. Terapeuta odblokowując ścieżki energetyczne, poprawia dopływ energii do odpowiadających refleksom narządów. Harmonizuje w ten sposób krążenie energii w całym ciele, co jest drogą do przywrócenia zdrowia – w aspekcie fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

Refleksologia to potwierdzony sposób na walkę z bezsennością. Łagodzi bóle głowy i migreny, budzi kreatywność i stymuluje mózg do efektywniejszej pracy. Niweluje bóle oczu. Czyni cuda u osób cierpiących na dolegliwości przewodu pokarmowego, niestrawność. Podobnie jak akupunktura, łagodzi nawet objawy astmy i poprawia wentylację płuc. Pomaga na bóle szyi, ból kręgosłupa i kolan. Poprawiając krążenie, dba o Twoje serce. Sprzyja lepszemu funkcjonowaniu wątroby. I oczywiście znakomicie redukuje zmęczenie.

terapia manualna

Treść akordeonu

Terapia punktów spustowych jest techniką która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Terapia punktów spustowych czasem jest też nazywana terapią mięśniowo- powięziową.

Terapia INDIBA®  powstała wskutek połączenia zalet nowoczesnej fizykoterapii oraz skuteczności współczesnej terapii manualnej. Wykorzystywana jest w fizjoterapii, terapii mięśni dna miednicy, regeneracji sportowej oraz medycynie estetycznej. Działanie terapii INDIBA® activ polega na zwiększeniu wymiany jonowej i poprawie funkcjonowania błony komórkowej, dzięki czemu znacznie przyspiesza naturalne procesy gojenia i regeneracji tkanek. W wyniku przyspieszenia procesów na poziomie komórkowym, przyspieszone są procesy regeneracyjne całych tkanek objętych terapią.

Terapia INDIBA® activ może zostać zastosowana we wszystkich jednostkach chorobowych i dysfunkcjach narządu ruchu, a połączenie jej z terapią manualną daje praktycznie nieograniczone możliwości pracy z pacjentem.

Wskazania do terapii manualnej z wykorzystaniem INDIBA® activ, to m. in.:

-ból i stan zapalny stawów,
choroby zwyrodnieniowe stawów,
stany bólowe odcinka szyjnego kręgosłupa,
złamania (przyspieszenie zrostu kostnego),
uszkodzenia mięśniowe,
skręcenia,
nadwyrężenia,
stany pooperacyjne (wszystkie tkanki),
zrosty, blizny,artrozy,
wzmożone napięcia mięśniowe,
zapalenia kaletek,
krwiaki.

Terapia manualna to proces leczenia, w którym terapeuta, wykorzystując odpowiednie chwyty i manipulacje, stosuje specjalistyczne techniki diagnostyczno-lecznicze nakierowane na wykrywanie i leczenie zaburzeń w obrębie stawów, więzadeł, mięśni oraz wzorców postawy, wzorców ruchowych i oddechowych.

Terapia wisceralna jest esencją podejścia holistycznego. Terapia ta skupia się na interakcjach pomiędzy układem mięśniowym a narządami wewnętrznymi i kręgosłupem oraz na stymulacji nerwu błędnego w celu regulacji stanów napięcia emocjonalnego tj. niepokoju, apatii, lęku czy wycofania.

Oddziaływanie określonych stref w mięśniach bezpośrednio wpływa na położenie i napięcie narządów w ciele i odwrotnie. Organy wewnętrzne mają silny wpływ na stan zdrowia kręgosłupa, mięśni, powięzimiednicyżeber i obręczy barkowej.

Obecny styl życia czyli brak ruchu, odwodnienie, żywność przetworzona i pewne cechy anatomiczne naszego ciała, blizny po operacyjne powodują,
iż sieć powięziowa w której zawieszone są nasze narządy ulega „stwardnieniu”. Oznacza to, że zostaje ograniczona ruchomość naszych narządów jak
i mięśni. Narządy, które mają mniejszą ruchomość mają tendencje do zastojów limfatycznych. Te z kolei powodują, iż narząd zaczyna „chorować”. Jeżeli zachoruje narząd bądź jego obszar problem będzie też miał mięsień, który z nim współpracuje.

W ten sposób leczymy dolegliwości tj.:

-bóle kręgosłupa
zrosty po operacyjne
blizny po operacyjne
problemy oddechowe tj. wydolność oddechowa, bóle podczas oddechu, astma mechaniczno zależna
bóle i drętwienia nóg
rwa kulszowa
obrzęki nóg
bóle brzucha
zgagi
refluks
po zapalne bóle nerek
kolki nerkowe
kolki wątrobowe
przelewania
wzdęcia
częste bekania
bóle penisa, prostaty, jąder, jajnika
bóle pochwy
suchość pochwy
kłucia w okolicach pęcherza
częste zapalenia pęcherza
bolesne miesiączki
wczesny zanik miesiączkowania
wczesny zanik jajników
wczesna menopauza.

Opracowanie blizn to zabiegi manualne i mechaniczne na bliźnie (wraz z sąsiadującymi tkankami) powstałej na skutek zabiegu operacyjnego (także laparoskopowego), urazu bądź oparzenia. Fizjoterapeuta mówiąc o bliźnie ma na myśli nie tylko defekt kosmetyczny i to co możemy zobaczyć gołym okiem. Skupia się przede wszystkim na zmianach zachodzących w tkankach położonych głębiej, gdyż to one najczęściej przyczyniają się do powstawania powikłań. Celem takiej rehabilitacji jest przywrócenie elastyczności, miękkości i ruchomości blizny oraz redukcja dolegliwości przez nią generowanych.Technika ΕRGON® stanowi nowoczesne podejście terapeutyczne łączące statyczną i dynamiczną manipulację tkanek miękkich z użyciem specjalnego wyposażenia klinicznego w celu leczenia patologii nerwowo-mięśniowo-szkieletowych. Nazwa tej techniki pochodzi od starogreckiego słowa „ergon” oznaczającego „produkt będący efektem pracy człowieka, czy to manualnej, umysłowej, naukowej lub artystycznej”.

Narzędzia Ergon stosowane wraz ze specjalnymi technikami Ergon pozwalają na to, aby:
-wykryć i uwolnić – rozluźnić tkanki bliznowate, zrosty i sztywność powięzi,
-zwiększyć przepływ miejscowy,
-zmniejszyć napięcie mięśniowe i ból mięśni.

Palpacja tkanek stosowana z użyciem narzędzi Ergon wzmacnia zarówno odczucia jak I informacje odnośnie stanu tkanki otrzymywane przez terapeutę, ponieważ poduszeczki tłuszczowe znajdujące się w palcach terapeuty wchodzą w kontakt z tkanką zbitą ciała, podczas gdy narzędzia, dzięki swoim węższym brzegom, umożliwiają rozróżnianie tkanek.
Technika Ergon znajduje zastosowanie w tendinopatiach, czyli stanach patologicznych i bólu ścięgien – np. łokciu tenisisty, w nadwyrężeniach więzadeł i mięśni, w deficytach zakresów ruchu, w zespołach bólowych wywołanych obecnością powięziowych punktów spustowych, a także przy przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa, zespole cieśni nadgarstka czy rwie kulszowej.

kinesiotaping

Treść akordeonu

Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne, kinezjotaping) to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Zostały one opracowane na początku lat 70. ub. w. przez japońskiego doktora Kenzo Kase, a największą popularność zyskały w latach 90.

Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Plastry można nosić od kilu dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra.

Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami – właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinestiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.

rehabilitacja stomatologiczna

Treść akordeonu

Rehabilitacja  stomatologiczna związana jest bezpośrednio z dysfunkcjami pojawiającymi się w obrębie układu życia. Jest to bardzo wąska dziedzina i niewielu specjalistów podejmuje się rehabilitacji stawu skroniowo-żuchwowego. Jednak to schorzenie jest coraz częstszym problemem wśród pacjentów.

Staw skroniowo-żuchwowy to ruchome połączenie pomiędzy żuchwą a czaszką. Umożliwia nam poruszanie żuchwą, dzięki czemu możemy mówić, jeść czy ziewać. Niekiedy może jednak dojść do jego dysfunkcji. Stawy skroniowo – żuchwowe są jednymi z najczęściej używanych stawów ciała. Dysfunkcja stawu oznacza, że dolna szczęka nie znajduje się we właściwym miejscu względem górnej. Zaburzenia w stawach skroniowo żuchwowych wpływają na naszą postawę, funkcjonowanie innych stawów oraz tkanek miękkich. Istotna jest też, zależność jaka występuje pomiędzy tym problemem a wadami postawy (skolioza), zaburzeniami w obszarze stawów krzyżowo-biodrowych czy nawet wadami stóp (płaskostopie).

Celem terapii układu ruchowego narządu żucia jest przede wszystkim:

-redukcja napięcia mięśniowego
-redukcja bólu/tkliwości mięśnia żucia
-regulacja toru ruchu żuchwy
-poprawa koordynacji nerwowo-mięśniowej
-redukcja bólu w okolicy stawów

Terapia obejmuje również zabiegi manualne, których celem jest obniżenie napięcia mięśniowego:

-masaż, podczas którego poddaje się mięśnie żwacze, skroniowe, mięśnie skrzydłowe przyśrodkowe i boczne oraz mięśnie dwubrzuścowe. Masaż wykonywany jest zarówno zewnątrzustnie jak i wewnątrzustnie.
-terapia punktów spustowych – celem jest dezaktywacja najbardziej bolesnych miejsc poprzez ich ucisk.

fala uderzeniowa

Treść akordeonu

Fala uderzeniowa to fala akustyczna, definiowana jako fala gwałtownego wzrostu ciśnienia, wycelowana w obszary będące przyczyną bólu przewlekłego. Terapia falą uderzeniową przyczynia się do przyspieszenia procesu zdrowienia poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi oraz stymulację metabolizmu. Co więcej, fala uderzeniowa wpływa na rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu, a także zmniejszenie napięci mięśni.

Korzyści z wykonania zabiegu fala uderzeniowa:
-krótki czas terapii (niewielka ilość zabiegów);
-przywrócenie sprawności ruchowej;
-wpływ przeciwbólowy;
-wzrost i regeneracja naczyń krwionośnych.
-brak efektów ubocznych;
Terapię falą uderzeniową stosuje się przede wszystkim w przypadku jednostek chorobowych takich jak:
-zapalenia ścięgien,
-ostroga piętowa,
-łokieć tenisisty, golfisty czy kolano skoczka,
-bóle bioder i barków,
-naciągnięcie mięśni,
-stany pourazowe,
-przewlekła entezopatia,
-tendopatia i uszkodzenie stożka rotatorów.

Fala uderzeniowa to fala akustyczna, definiowana jako fala gwałtownego wzrostu ciśnienia, wycelowana w obszary będące przyczyną bólu przewlekłego. Terapia falą uderzeniową przyczynia się do przyspieszenia procesu zdrowienia poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi oraz stymulację metabolizmu. Co więcej, fala uderzeniowa wpływa na rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu, a także zmniejszenie napięci mięśni.

Korzyści z wykonania zabiegu fala uderzeniowa:
-krótki czas terapii (niewielka ilość zabiegów);
-przywrócenie sprawności ruchowej;
-wpływ przeciwbólowy;
-wzrost i regeneracja naczyń krwionośnych.
-brak efektów ubocznych;
Terapię falą uderzeniową stosuje się przede wszystkim w przypadku jednostek chorobowych takich jak:
-zapalenia ścięgien,
-ostroga piętowa,
-łokieć tenisisty, golfisty czy kolano skoczka,
-bóle bioder i barków,
-naciągnięcie mięśni,
-stany pourazowe,
-przewlekła entezopatia,
-tendopatia i uszkodzenie stożka rotatorów.

Fala uderzeniowa w leczeniu cellulitu ma silne działanie modelujące i redukujące widoczność „pomarańczowej skórki”. Zabieg wykonywany jest w seriach. Obejmuje okolice ciała, w których widoczny jest cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej lub zmniejszone napięcie skóry. Zabieg jest bezpieczny. Przed przystąpieniem do serii zabiegów należy wykluczyć przeciwwskazania.

Oddziaływanie fali uderzeniowej na tkanki

Fala uderzeniowa jest rodzajem fali akustycznej wyzwolonej w wyniku gwałtownych, skokowych zmian ciśnienia. Charakteryzuje się wysoką amplitudą i bezokresowością. Dzięki specjalnej głowicy energia może zostać przeniesiona z aparatury na inne przedmioty lub tkanki. Nowoczesna technologia pozwala na kompaktowe, miejscowe przekazanie energii działającej terapeutycznie. Współczesna aparatura umożliwia przeprowadzenie skutecznych zabiegów bezinwazyjnie, bez uszkodzenia tkanek powierzchownych i otaczających stymulowaną okolicę.

Sposób działania aparatu do fali uderzeniowej z efektem antycellulitowym

Wewnątrz aplikatora umieszczony jest specjalny nabój, którego energia kinetyczna przeniesiona zostaje przez specjalną nakładkę na końcu aplikatora do tkanek. W przypadku zabiegów redukujących cellulit i ujędrniających wykorzystuje się specjalną nakładkę przenoszącą wygenerowaną energię do tkanki podskórnej.

Efekty działania fali uderzeniowej na tkanki (redukcja cellulitu)

Przekazywane do tkanek fale akustyczne wywołują wibracje w obszarze tkanki łącznej. Na skutek tego dochodzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry. Dochodzi do rozluźnienia zbitej tkanki oraz powięzi w okolicy komórek tłuszczowych co skutkuje zmniejszeniem widocznego cellulitu. Dodatkowym efektem terapeutycznym jest poprawa krążenia oraz odżywienia tkanek. Zwiększa się produkcja kolagenu, a skóra staje się wygładzona i elastyczna.

Etapy oddziaływania fali uderzeniowej na tkanki

W wyniku zabiegu dochodzi w pierwszym etapie do neowaskularyzacji, czyli poprawy ukrwienia poprzez stymulację układu krążenia – wytworzenie nowych naczyń włosowatych. Na skutek zwiększonego ukrwienia i dotlenienia tkanek dochodzi do poprawy metabolizmu. Kolejnym etapem jest proces remodelowania kolagenu, który wyzwala powstanie pogrubionego pasma kolagenowego. Ostatnim etapem działania zabiegu jest udrożnienie układu limfatycznego oraz stymulacja odprowadzenia negatywnych metabolitów z tkanek.

ćwiczenia/trening

Treść akordeonu

Trening medyczny to  połączenie treningu personalnego oraz fizjoterapii.

Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, operacji i którzy są już po okresie rehabilitacji, a także tym, których celem jest poprawa efektywności treningu.

Trening Medyczny skierowany jest do osób, które po wyjściu z gabinetu fizjoterapeutycznego ( zakończeniu rehabilitacji) potrzebują kontynuacji. Opiera się on na poprawie propriorecepcji, czyli czucia głębokiego. Głównym założeniem tej formy treningu jest zwiększenie motorycznej kontroli ciała poprzez ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie tylko wyizolowane mięśnie.

Celem treningu jest :

-przygotowanie organizmu do powrotu do czynności dnia codziennego (np. po kontuzji czy operacji),
-przygotowanie organizmu do powrotu do uprawianej przed kontuzją aktywności sportowej,
-zwiększenie efektywności treningu sportowego,
-poprawa techniki potrzebnej do uprawiania ulubionej dyscypliny,
-zmniejszenie przeciążeń a co za tym idzie prawdopodobieństwa kontuzji.
-Funkcjonalny Trening Medyczny stanowi odmianę treningu funkcjonalnego.

Ćwiczenia ogólnousprawniające służą podniesieniu i utrzymaniu kondycji organizmu, a także poprawie sylwetki. Oddziałowują one na wszystkie układy: mięśniowy, krążenia, kostny oraz oddechowy. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta.

Ćwiczenia ogólnousprawniające służą podniesieniu i utrzymaniu kondycji organizmu, a także poprawie sylwetki. Oddziałują one na wszystkie układy: mięśniowy, krążenia, kostny oraz oddechowy. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta.

Korzyści wynikające z ćwiczeń:
– podniesienie sprawności fizycznej
– zmniejszenie masy ciała
– korygowanie wad postawy
– zapobieganie zrzeszotnieniu kości (w osteoporozie)
– poprawa samopoczucia

Dobrze jest, gdy kobieta i jej najbliżsi podchodzą do ciąży, porodu i połogu w sposób aktywny. Wówczas wszystkie te etapy przebiegają bardziej naturalnie i bezproblemowo.

Ciąża wywołuje w ustroju kobiety wiele zmian adaptacyjnych dotyczących nie tylko narządu rodnego, ale całego organizmu.

Badania naukowe oraz doświadczenie wykazały korzystny wpływ gimnastyki uprawianej w czasie ciąży. Wpływa ona na poprawę funkcji podstawowych układów w ustroju kobiety ciężarnej, wzrost sprawności fizycznej, polepszenie samopoczucia. Bardzo duże znaczenie ma również wpływ ćwiczeń na rozwój świadomości własnego ciała. Wszystko to przyczynia się do znacznego ułatwienia porodu.

„Najlepiej jest ćwiczyć codziennie w domu, gdyż zajęcia raz w tygodniu to stanowczo za mało. Jeżeli lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwwskazań – gimnastykę ciążową należy uprawiać regularnie aż do samego porodu.

Również sport i ciąża nie wykluczają się wzajemnie. Jeżeli są jakieś przeciwwskazania medyczne – poinformuje Cię o tym Twój lekarz oraz da odpowiednie zalecenia.

Fizykoterapia

Treść akordeonu

Ultradźwięki to fale akustyczne o wysokiej częstotliwości. Tkanka naświetlana tego typu falami podczas zabiegu podlega mikro-masażowi, którego efektem jest zwiększona temperatura, przyspieszone mikrokrążenie. Ultradźwięki działają przeciwbólowo, rozluźniająco, przyspieszają gojenie. Ultradźwięki mają następujące oddziaływanie na organizm ludzki: przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, zwiększają ukrwienie tkanek, zmniejszające napięcie mięśni, zwiększające rozciągliwość tkanki łącznej (blizny, stany po urazach mięśni i torebek stawowych)

Tonoliza to stymulowanie mięśni, które są porażone spastycznie. Wykorzystuje się do tego krótkie impulsy o kształcie prostokąta lub trójkąta o wysokim natężeniu. Zabieg tonolizy działa rozluźniająco na mięśnie, obniża ich napięcie, dzięki czemu możliwe jest między innymi rozpoczęcie rehabilitacji.

Wskazania do stosowania tonolizy;
-przyspieszenie wchłaniania krwiaków
-niwelowanie oznak stresu w powszechnie rozumianym tego słowa znaczeniu, a zwłaszcza po długotrwałym napięciu psychicznym.
-zaburzenia koncentracji uwagi

Viofor jest medycznym  urządzeniem do terapii, profilaktyki przy pomocy pól magnetycznych małej częstotliwości. Generowane zmienne pola magnetyczne, powodują w organizmie efekty zbliżone do tych, jakie powstają podczas aktywności fizycznej, wspomagając procesy odnowy biologicznej.

Wskazania do magnetostymulacji;
-zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i układu kostno-stawowego kończyn górnych i dolnych
-reumatoidalne zapalenie stawów
-zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
-urazy stawów
-reumatyzm pozastawowy
-urazy tkanek miękkich
-stany po naruszeniu ciągłości tkanek (w tym pooperacyjne)
-bóle migrenowe
-osteoporoza, zwłaszcza po menopauzalna (dotyczy zarówno profilaktyki jak i leczenia)
-choroba Sudecka
-stany po pęknięciach i złamaniach kości
-stany po operacjach, w których dokonano zespoleń elementami metalowymi
-stawy rzekome
-oparzenia
-odleżyny

Terapia skojarzona, nazywana także  politerapią lub terapią kombinowaną, to zabieg fizykalny łączący w sobie ultradźwięki i elektroterapię. Takie skumulowanie dwóch bodźców działających na tkanki często pozwala uzyskać skuteczniejszy efekt niż w przypadku pojedynczych zabiegów.
Wskazania do stosowania terapii skojarzonej w fizjoterapii;
-zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa (lumbago, dyskopatia, rwa kulszowa, rwa barkowa)
-choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych: (stawu kolanowego, biodrowego, barkowego, rąk i stóp)
-przewlekła choroba reumatyczna stawów
-ostroga piętowa, halluksy
-stany zapalne mięśni, powięzi, pochewek ścięgnistych i ścięgien
-stany pourazowe: zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, naciągnięcia, krwiaki
-łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zespół bolesnego barku, zespół kanału nadgarstka
-blizny po urazach i zabiegach operacyjnych
-bóle po amputacyjne
-zwapnienia tkanek miękkich
-nerwobóle znanego pochodzenia
-nerwoból nerwu trójdzielnego
-przykurcze

Lampa sollux to elektryczna lampa terapeutyczna.  Emituje promieniowanie podczerwone, które wykorzystuje się głównie w gabinetach fizjoterapii do przeprowadzania zabiegów światłoleczniczych i ciepło leczniczych. Promieniowanie sollux dociera w głąb tkanek, poprawiając ukrwienie, zmniejszając napięcie mięśni oraz łagodząc ból. Lampa wyposażona jest w filtry ze szkła (w kolorach niebieskim i czerwonym). Każdy z filtrów ma inne działanie, a więc prowadzący terapię dobiera odpowiednie parametry, bazując na przeprowadzonej analizie dolegliwości pacjenta.

W szeroko pojętej rehabilitacji sollux służy do nagrzewania różnych części ciała i przygotowania tkanek i mięśni do dalszych zabiegów – zazwyczaj masażu, jonoterapii lub ćwiczeń ruchowych. Dzięki swoim właściwościom rozgrzewa naświetlane miejsca, rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie.
Sollux lampa to urządzenie, które przyniesie ulgę w schorzeniach takich jak:
-różnego rodzaju bóle: kręgosłupa, karku, bóle mięśniowe, rwa kulszowa i ramienna, lumbago, dyskopatia; stany zapalne stawów i nerwów;
-stany po stłuczeniach i skręceniach i spowodowane nimi krwiaki;
-przykurcze mięśniowe i stawowe;
-blizny oraz zrosty;
-półpasiec;
-trądzik młodzieńczy;
-zapalenie zatok szczękowych i zatok obocznych nosa.

Leczenie prądem to dziedzina fizykoterapii. W trakcie zabiegów w odpowiednich miejscach na ciele pacjenta nakłada się elektrody, przez które przepuszcza się prąd. Jeden zabieg trwa zazwyczaj kilka lub kilkanaście minut, wykonuje się je najczęściej codziennie przez 5 lub 10 dni. Na efekty nie trzeba długo czekać, prądy działają przede wszystkim przeciwbólowo, dochodzi też do zmniejszenia napięcia mięśni, poprawy ukrwienia, przyspieszenia regeneracji tkanek, lepszego wchłaniania się obrzęków.


Zabiegi elektroterapii przynoszą pożądane efekty w przypadku wielu schorzeń. Wskazaniem są:
-stany przewlekłego lub ostrego bólu kręgosłupa
-wszelkiego rodzaju dyskopatie
-nerwobóle
-choroba zwyrodnieniowa stawów
-choroby reumatyczne
-dystrofie mięśniowe
-stany pourazowe narządu ruchu, np. po złamaniach, jak również te przebiegające z obrzękiem
-zapalenia tkanek miękkich
-rwa kulszowa
-bóle głowy
-migreny

Terapia polem magnetycznym, opiera się na niskiej częstotliwości od 0 do 50Hz. W trakcie zabiegu pole przenika przez ciało, pozytywnie wpływając m.in. na błony komórkowe oraz kolagen.

Kiedy magnes zostaje przyłożony do ciała, tkanki miękkie wydłużają się i relaksują, dzięki wytwarzanemu polu. Podczas rozchodzenia się fal w tkankach dochodzi także do wzbudzenia prądów wtórnych. Gdy prądy zderzą się z falami magnetycznymi zauważalne są uderzenia cieplne w elektrony w komórkach ciała, które mają korzystne działanie na redukowanie bólu oraz obrzęku mięśni.

Pole magnetyczne działa: przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie. Zwiększa także ruchliwość stawów dotkniętych artretyzmem, jak również usprawnia leczenie naderwanych więzadeł, mięśni i ścięgien. Poprawia krążenie krwi i zwiększa odporność na stany zapalne w organizmie. Niweluje migreny i ból głowy oraz zmniejsza obrzęki.

Laseroterapia w fizjoterapii to  wykorzystanie promieniowania laserowego o niskiej mocy. Jest to jedna z metod fizykoterapii polegająca na naświetlaniach powierzchni ciała. Można je wykonywać miejscowo (punktowo) lub większe obszary. Laser dzięki biostymulacji energią promieniowania laserowego, pobudza komórki do szybszej regeneracji. Zabieg wpływa na szybsze gojenie, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Zabiegi z użyciem lasera najczęściej stosuje się w takich stanach jak:
-przewlekły i podostry stan zapalny tkanek miękkich, stan zapalny stawów i tkanek okołostawowych
-obrzęk, nerwoból
-mięśnioból
-ostroga piętowa
-neuralgia międzyżebrowa
-neuralgia nerwu trójdzielnego
-zwichnięcie stawu
-skręcenie stawu, złamanie kości
-naderwanie
-krwiak
-dna moczanowa
-reumatoidalne zapalenie stawów
-rwa kulszowa
-zespoły przeciążeniowe narządu ruchu m.in łokieć tenisisty, łokieć golfisty, cieśń nadgarstka

Laser wysokoenergetyczny- to najnowocześniejsze narzędzie do komfortowej terapii przeciwbólowej i biostymulacji. Umożliwia nieinwazyjne i błyskawiczne leczenie bólu, stanów zapalnych, zwyrodnień pojawiających się w różnych obszarach ciała. Wykorzystywany jest też do efektywnej miejscowej biostymulacji tkanki i przyspieszenia regeneracji organizmu.

Zastosowanie terapii laserem wysokoenergetycznym pomaga w redukcji rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz aktywacji drenażu limfatycznego, co przyczynia się do zmniejszenia obrzęków spowodowanych urazami lub zapaleniem; wykazuje pozytywne oddziaływanie na receptory bólowe, a także wyzwala produkcję endorfin. Terapia wpływa na kształtowanie się nowych naczyń włosowatych co w efekcie skutkuje lepszym gojeniem się ran. Wzrost aktywności metabolicznej – Poprzez zwiększenie produkcji enzymów transportujących tlen ułatwia naprawę i regenerację uszkodzonych komórek;

Jonoforeza to zabieg fizykoterapeutyczny, który polega na wprowadzeniu przez nieuszkodzoną skórę prądu galwanicznego. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest fakt, że zabieg ten ma działanie miejscowe, czyli wykorzystywane w nim leki nie obciążają całego organizmu (przede wszystkim przewodu pokarmowego), a działają jedynie tym w miejscu ciała, w którym są one pacjentowi potrzebne. Zabieg jonoforezy polega na wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry leków, które podlegają dysocjacji elektrolitycznej: wprowadzana substancja rozpada się na kationy, czyli jony o ładunku dodatnim oraz aniony, czyli jony o ładunku ujemnym. Rozpad substancji na jony możliwy jest na skutek używanego do zabiegu prądu galwanicznego. Po rozpadzie jony są transportowane wraz z prądem elektrycznym do głębiej położonych tkanek. Ilość jonów, które zostaną dostarczone do głębszych warstw skóry, jest uzależniona od natężenia używanego prądu, wielkości elektrod oraz od samego czasu trwania zabiegu.Galwanizacja, znana także jako elektroterapia to zabieg fizjoterapeutyczny wykorzystujący przepływ prądu stałego między dwiema elektrodami umieszczonymi na ciele. Dzięki temu poprawia się krążenie obwodowe co sprawia, że zwiększa się dotlenienie tkanek i usprawnia się działanie metabolizmu. Pobudzone tkanki szybciej się regenerują co wspomaga gojenie się ran.

Galwanizacja pobudza działanie układu nerwowego przyspieszając gojenie stanów zapalnych i działając przeciwbólowo. Ponadto elektroterapia stymuluje mięśnie do pracy, co pomaga zapobiegać ich zanikom.

Fonoforeza to jedna z możliwych form rehabilitacji. Zalecana jest osobom po przebytych urazach, ze stanami zapalnymi i z chorobą zwyrodnieniową stawów. Terapia odbywa się przez emitowane ultradźwięki, które wspomagają regenerację i wraz z mikro masażem wprowadzają leki do organizmu. Podczas zabiegu fonoforezy wykorzystuje się ultradźwięki, a za ich pomocą aplikuje się odpowiednie leki. Zabieg przebiega całkowicie bezboleśnie. Jako forma leczenia fonoforeza stosowana jest miejscowo przy różnych problemach i urazach układu kostno-mięśniowego. Wskazania do przeprowadzenia tej formy rehabilitacji mogą być różne od doznanych urazów po dolegliwości takie jak choroba zwyrodnieniowa stawów. Terapia fizykalna usprawnia regenerację, gojenie ran, zwiększa odżywienie i ukrwienie tkanek oraz pomaga zniwelować dolegliwości bólowe.

Elektrostymulacja- to zabieg rehabilitacyjny lub leczniczy. Polega na stymulacji nerwów lub mięśni za pomocą impulsów elektrycznych o określonej częstotliwości, amplitudzie i czasie trwania. Elektrostymulacja stosowana jest do mięśni uszkodzonych, przy porażeniach i niedowładach typu wiotkiego. Zabieg ma na celu niedopuszczenie do degeneracji odnerwionego mięśnia aż do momentu zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego. Oprócz tego efektami elektrostymulacji są poprawa wyglądu sylwetki, rozbicie cellulitu i spalenie tkanki tłuszczowej, poprawa dotlenienia skóry, przyśpieszenie produkcji kolagenu i elastyny, a także zmniejszenie dolegliwości bólowych i ogólną poprawę odporności

Boa to masaż, który  należy do grupy masaży limfatycznych. Oznacza to, że poprawia krążenie limfy i krwi w organizmie człowieka. Najczęściej wykonuje się masaż limfatyczny nóg, rąk oraz twarzy. Opiera się na wykorzystaniu specjalnego sprzętu do masażu, który określany jest mianem mankietu. Masaż przy pomocy BOA usuwa zastoje limfatyczne, dzięki czemu niweluje obrzęk a ponadto usprawniając krążenie poprawia trofikę tkanek, przez co proces odchudzania jest bardziej efektywny.

KOSMETYKA i SPA

oprawa oka

Treść akordeonu

Regulacja brwi- Odpowiednia regulacja brwi ma ogromne znaczenie. Jeśli wykonana jest nieprawidłowo, traci na tym ogólny wygląd twarzy. Kształtne, ładne brwi podkreślają spojrzenie i czynią je bardziej wyrazistym. Regulację brwi warto zlecić specjalistce, które dopasuje kształt brwi do rysów twarzy. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest przy pomocy pęsety.

Henna wykorzystywana jest też do farbowania rzęs. Wyróżnia się przy tym jej dwa rodzaje – proszkową i żelową, która ma nieco słabsze działanie. Nakładana jest na rzęsy na kilka – kilkanaście minut. Długość trzymania barwnika na włosach uzależniona jest od tego, jak mocny odcień ma zostać uzyskany oraz rodzaju włosa. Efekt henny na rzęsach utrzymuje się dłużej niż na brwiach.

Zabieg regulacji brwi często łączony jest z henną. Skutecznie przyciemnia brwi i podkreśla ich naturalną barwę. Barwnik ten ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wodoodporny i utrzymuje się na brwiach do 3 tygodni. Wzmacnia i ochrania delikatne włoski. Odpowiednia regulacja brwi ma ogromne znaczenie. Kształtne, ładne brwi podkreślają spojrzenie i czynią je bardziej wyrazistym. Regulację brwi warto zlecić specjalistce, które dopasuje kształt brwi do rysów twarzy. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest przy pomocy pęsety.

Henna skutecznie przyciemnia brwi i podkreśla ich naturalną barwę. Barwnik ten ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wodoodporny i utrzymuje się na brwiach do 3 tygodni. Wzmacnia i ochrania delikatne włoski. Odpowiednia regulacja brwi ma ogromne znaczenie. Kształtne, ładne brwi podkreślają spojrzenie i czynią je bardziej wyrazistym. Regulację brwi warto zlecić specjalistce, które dopasuje kształt brwi do rysów twarzy. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest przy pomocy pęsety. Henna wykorzystywana jest też do farbowania rzęs. Wyróżnia się przy tym jej dwa rodzaje – proszkową i żelową, która ma nieco słabsze działanie. Nakładana jest na rzęsy na kilka – kilkanaście minut. Długość trzymania barwnika na włosach uzależniona jest od tego, jak mocny odcień ma zostać uzyskany oraz rodzaju włosa. Efekt henny na rzęsach utrzymuje się dłużej niż na brwiach.

Henna pudrowa jest w formie sproszkowanej, w  zupełności naturalnym produktem. Dzięki temu, zabieg henny pudrowej nie tylko wypełnia i wzmacnia kolor brwi, ale także je pielęgnuje i regeneruje (jeśli są uszkodzone). Henna pudrowa barwi zarówno skórę jak i włosy.

Zabieg henny pudrowej trwa ponad godzinę i najlepiej go wykonać u specjalistki. Stylizacja brwi zaczyna się od właściwego przygotowania brwi, czyli użycia specjalnego szamponu. Jego zadaniem jest oczyszczenie, złuszczenie zrogowaciałego naskórka oraz otworzenie łuski włosa i przygotowanie brwi do nałożenia henny.

Kolejny krok to to nadanie idealnego kształtu. Tutaj najważniejsza jest geometria. Tę wykonujemy specjalną nitką barwiącą, mierząc proporcje twarzy i „wyrysowując” punkty, które są podstawą do poprowadzenia linii, zapewniając idealny kształt brwi. Dokładnie wymierzone i wyrysowane brwi obrysowujemy białą pastą, która tworzy nam zarys. Ten wypełniamy, czyli robimy hennę właściwą. Teraz odżywianie i pielęgnacja, dzięki olejkowi, a ostatni etap to regulacja.

Pielęgnacja po zabiegu;
-zafarbowanej skóry nie traktujemy wodą przez 24 godziny po wykonanym zabiegu
-na zafarbowanym obszarze nie stosujemy peelingów, kwasów, kremów z kwasami
-nie złuszczamy, nie trzemy, zafarbowanej skóry
-pielęgnujemy brwi i skórę brwi olejkiem (może być rycynowy). Warto nakładać go dwa razy dziennie.

MAKIJAŻ OKOLICZNOŚCIOWY

Treść akordeonu

Makijaż dzienny powinien być naturalny, lekki i świeży. Może to być make-up no make-up, czyli makijaż skomponowany z naturalnej palety barw, praktycznie niewidoczny, ale jednocześnie ukrywający wszelkie defekty kształtu oczu i twarzy. Nie stosujemy w nim brokatów i cyrkonii. Oczy są bardziej wyeksponowane niż usta.

Makijaż wieczorowy jest ozdobą każdej kobiecej twarzy. Dzięki niemu możemy podkreślić atuty naszej urody i zaretuszować niedoskonałości. Jest on ponadto sztuką, w której możemy spełniać się artystycznie – odkrywać połączenia kolorów, nowe techniki i sztuczki, które sprawiają, że stajemy się piękniejsze przede wszystkim w swoich oczach. Istnieje wiele rodzajów makijażu, dwa z nich możemy zaliczyć jednak do podstawowych – makijaż dzienny oraz wieczorowy.

Makijaż ślubny łączy w sobie cechy makijażu fotograficznego i wodoodpornego. Powinien być mocniejszy niż na co dzień, by nie zginął w stylizacji ślubnej, a stanowił ważny jej element i był widoczny w każdym świetle. Należy pamiętać, że w fotografii zasadniczą rolę odgrywa światło, a ono wyłapie i podkreśli wszelkie, pozornie niewidoczne, niedoskonałości. Należy więc przede wszystkim perfekcyjne skorygować ewentualne przebarwieni na twarzy, sińce pod oczami i zaczerwienienia.

przekłuwanie uszu

Treść akordeonu

W naszym Centrum  uszka przekłuwamy obydwa jednocześnie. Przekłuwamy uszka maluszkom od 6-stego miesiąca życia.

Kolczyk i zapinka są sterylne i umieszczone w pojedynczym sterylnym wkładzie.

-praktycznie bezbolesne przekłuwanie uszu
-precyzyjna i cicha praca
-sterylność (bezdotykowe nakładanie kolczyka)
-wkłady jednorazowego użytku
-szeroki wybór kolczyków w modnych wzorach
-hipoalergiczne (nie zawierają niklu, ołowiu, kadmu i kobaltu)

Przekłucie dotyczy jednego płatka ucha. 

W naszym Centrum uszka przekłuwamy obydwa jednocześnie. Przekłuwamy uszka maluszkom od 6-stego miesiąca życia.

Kolczyk i zapinka są sterylne i umieszczone w pojedynczym sterylnym wkładzie.

-praktycznie bezbolesne przekłuwanie uszu
-precyzyjna i cicha praca
-sterylność (bezdotykowe nakładanie kolczyka)
-wkłady jednorazowego użytku
-szeroki wybór kolczyków w modnych wzorach
-hipoalergiczne (nie zawierają niklu, ołowiu, kadmu i kobaltu)

Przekłucie dotyczy obu płatków ucha.

Helix będzie idealnym przekłuciem dla osób, które zaczynają swoją przygodę z piercingiem jak i dla tych, którzy chcą wzbogacić swoją kolekcję kolczyków na uchu. Przekłucie helix robi się w chrząstce ucha lub w okolicy zawinięcia chrząstki. Standardowo rana potrzebuję ok. 3 miesięcy jednak wiele zależy od tego jaki typ kolczyka wybierzesz na początek. Przez pierwsze tygodnie należy uważać by nie zahaczyć o przekłucie włosami, spinkami, lub okularami. Nie powinno się również spać na uchu które jest przekłute.

kwasy peel mission

Treść akordeonu

Peel Mission® to marka, której obecność na rynku definiuje wiedza ekspertów oraz wykorzystanie najbardziej zaawansowanych technologii. Pasja, innowacja i dążenie do doskonałości to najważniejsze filary marki, stanowiące jej fundamenty od momentu stworzenia do dziś. Oferta produktowa marki to najwyższej jakości zabiegi skierowane dla lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów, która tworzy gama innowacyjnych peelingów chemicznych o farmaceutycznej czystości.

Różnorodność stężeń i produktów dostępnych w portfolio marki, pozwalają na efektywne ich wykorzystanie i zaprojektowanie programu idealnie skrojonego do potrzeb skóry każdego Klienta.

Lift Peel – dwufazowy program liftingujący, bazujący na 10% czystym kwasie glicyryzynowym. Składnik ten, dzięki własnościom immunostymulującym i antyoksydacyjnym, pobudza regenerację komórek skóry oraz hamuje działanie hialuronidazy.
Pierwszy etap składa się z zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Jego istotnym elementem jest aplikacja ampułki LIFT PEEL STEP 1, z 10% czystym kwasem glicyryzynowym, poprawiającym sprężystość, napięcie i gładkość cery. Zwieńczeniem sesji jest nałożenie LIFT SERUM STEP 2, które Klientka otrzymuje w celu kontynuacji pielęgnacji w domu.

Drugi etap programu polega na pielęgnacji domowej. Preparat LIFT SERUM STEP 2 powinno się nakładać na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, 2 x dziennie. Kwas glicyryzynowy, który stanowi bazowy element produktu, działa przeciwzmarszczkowo. Hamuje wydzielanie hialuronidazy, enzymu rozkładającego naturalny kwas hialuronowy w skórze, który odpowiada za jędrność i nawilżenie skóry. Dodatkowo wykazuje działanie antyoksydacyjne.

DepiGen to zabieg o potrójnym mechanizmie zwalczania przebarwień o różnej etiologii. Kluczowym składnikiem produktu jest 10% kwas gentyzynowy, będący silnym a zarazem bezpiecznym inhibitorem tyrozynazy. Zapobiega on nadmiernemu gromadzeniu się barwnika w naskórku, skutecznie rozjaśnia zmiany barwnikowe. Jego działanie potęguje heksylrezorcynol – substancja czynna biologicznie o właściwościach wybielających przebarwienia skórne i naskórkowe. Mechanizm działania składnika koncentruje się na zmniejszeniu syntezy melaniny i aktywności tyrozynazy w melanocytach skóry. Ponadto znacząco ogranicza melanogenezę, a także inicjuje złuszczanie powierzchniowych warstw rogowych i zawartych w nich pozostałości pigmentów melaninowych. Zabieg zapewnia skuteczną walkę z już istniejącymi przebarwieniami oraz efektywną ochronę przed powstaniem nowych zmian o charakterze pigmentacyjnym. Skóra jest pełna blasku, przebarwienia są rozjaśnione a cera odzyskuje równomierny koloryt.

Asiatic Peel to wyjątkowy zabieg przeznaczony do pielęgnacji skóry odwodnionej i suchej. Kluczowym składnikiem zabiegu jest czysty kwas azjatykowy, pozyskiwany z wąkroty azjatyckiej oraz składniki o głębokiej sile nawilżającej i odżywczej, m.in. ekstrakt z drzewa Sacha Inchi, NMF, inhibitor ceramidazy. Połączenie tych czynników, tworzy unikalne źródło przywracające hydro-równowagę skóry. Zabieg odbudowuje barierę naskórkową, dzięki czemu wzmocniony zostaje system ochronny skóry. Cera odzyskuje promienność i blask, zmarszczki powstałe na skutek odwodnienia, zostają zredukowane, a skóra jest bardziej elastyczna oraz wolniej się starzeje.

pielęgnacja twarzy

Treść akordeonu

Peeling twarzy z masażem -Masaż peelingujący usuwa martwe komórki, co skutkuje poprawieniem wyglądu skóry, jej regeneracją i rozjaśnieniem. Jest stałym elementem pielęgnacji skóry. Pobudza krążenie krwi odbudowując strukturę skóry. Regularnie wykonywany odmładza skórę, czyni ją gładką, świeżą, miękką, pełną blasku i zdrowego wyglądu.

Żelazko do twarzy- Metoda na zmarszczki. Wraz z upływem czasu skóra traci jędrność, spada poziom kolagenu i elastyny, mięśnie słabną i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Osłabione mięśnie posiadają coraz mniejszą masę, w związku z tym skóra zaczyna powoli wiotczeć. Kremy nie oddziałują na tkankę mięśniową, dlatego zabiegi, które wzmacniają mięśnie stają się nieodzowne. Najlepszym rozwiązaniem jest ŻELAZKO PRZECIWZMARSZCZKOWE.

Żelazko przeciwzmarszczkowe wykorzystuje elektrostymulację TENS, masaż próżniowy i chromoterapię. Dzięki elektrostymulacji TENS możemy pobudzić do pracy mięśnie i poprawić działanie nerwów, co w znacznym stopniu zapobiega wiotczeniu i opadaniu skóry. TENS to metoda, która pomaga wyeliminować problem pogorszenia owalu twarzy, który dotyczy praktycznie wszystkich dojrzałych kobiet. Masaż próżniowy (vacum) to doskonały sposób na poprawienie jędrności i elastyczności skóry. Podczas zabiegu głowica delikatnie zasysa skórę, dzięki czemu poprawia się jej ukrwienie, dotlenienie i odżywienie, a naturalne procesy regeneracji przebiegają dużo sprawniej.

Oksybrazja- nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora.

– cera trądzikowa
blizny potrądzikowe
cellulit
rozstępy
brak jędrności skóry
brak nawilżenia, odżywienia

Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczyniowej, delikatnej i wrażliwej.

Podstawowym działaniem oksybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastyny. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek.

Oksybrazja przyspiesza usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego. Oprócz złuszczania w oksybrazji wykorzystuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia ściany naczyń. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny.

Jakie są wskazania do oxybrazji?

  • skóra naczynkowa,wrażliwa, z przebarwieniami
  • skóra zniszczona
  • działanie przeciw zmarszczkowe
  • przeciwstarzeniowo
  • skóra szara, przesuszona

Peeling kawitacyjny to zabieg polegający na oczyszczeniu skóry za pomocą ultradźwięków. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka przebiega bezpiecznie i bezboleśnie.

Fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego i zupełnie bezbolesnego oczyszczania skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych.

Efekty:
-oczyszczenie skóry
-leczenie trądziku
-wygładzenie zmarszczek
-poprawienie wymiany jonowej
-rozjaśnienie przebarwień
-stymulacja metabolizmu komórek
-przygotowanie do dalszych zabiegów
-ujędrnienie tkanek (mikro masaż)
-usuwanie martwych komórek, zaskórników
Przeciwwskazania:
-nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
-ciąża
-niewydolność krążenia
-stany gorączkowe, ciężki stan ogólny
-obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (np. rozrusznik serca, aparat na zęby, itp.)
-nerwica wegetatywna znacznego stopnia, osteoporoza

Mikrodermabrazja jest najpopularniejszą metodą mechanicznego złuszczania naskórka. Zabieg polega na usunięciu warstw naskórka za pomocą urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte diamentem.

Złuszczanie następuje stopniowo, dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn. Mikrodermabrazja diamentowa jest nowoczesną techniką, która oczyszcza skórę, pobudza jej odbudowę oraz pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń, jak bywa w przypadku innych metod peelingu.

Efekty:
-likwidacja problemów skórnych (drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń)
-pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
-regeneracja skóry
-wzrost absorpcji składników aktywnych z kosmetyków
-ochrona przed nowymi uszkodzeniami i starzeniem
Przeciwwskazania:
-aktywne stany zapalne skóry (opryszczka, ropne krosty) – należy poczekać na wygojenie się zmian skórnych
-nowotwory skóry
-uszkodzenia ciągłości skóry

Dermomasaż- to zabieg doskonale usprawniający naturalne procesy organizmu. Zabieg wspomaga prace układu krążenia, pobudza procesy metaboliczne skóry i tkanki podskórnej, ułatwia odprowadzenie zbędnych produktów przemiany materii, usprawnia przepływ limfy. Regularnie wykonywany pozwala przeciwdziałać zatrzymaniu się wody i toksyn w organizmie. Stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu. Dermomasaż stosowany jest także w zabiegach przeciwdziałającym oznakom starzenia w obrębie skóry twarzy. Uelastycznia ją wzmacniając tkankę łączną. Poprawia ukrwienie, odżywienie i dotlenienie tkanek wzmacniając jednocześnie napięcie skóry. Wykonując serię zabiegów można uzyskać poprawę owalu twarzy i wygładzenie drobnych zmarszczek. Zabieg polega na oddziaływaniu na tkanki poprzez podciśnienie i stymulację mechaniczną. Fałd skóry zasysany jest przez głowicę zabiegową, a specjalnie rozmieszczone rolki jednocześnie rozmasowują tkankę.

Rzęsy

Treść akordeonu

Przedłużanie rzęs metodą 1;1 to jeden z najpopularniejszych zabiegów stylizacyjnych. Polega na doklejaniu sztucznych rzęs do naturalnych włosków klientki. Określenie 1 do 1 oznacza analogiczne doklejanie jednej jedwabnej rzęsy do jednej naturalnej. Po wykonanym zabiegu rzęsy są wyraźnie zagęszczone, przyciemnione i wydłużone.

Zabieg przedłużania rzęs metodą 2D trwa od 2 do do 3 godzin. Na czas zabiegu ma wpływ ilość rzęs naturalnych. W tej metodzie do każdej rzęsy naturalnej doklejane są dwie rzęsy jedwabne, więc czym większa ilość naturalnych rzęs, tym zabieg trwa dłużej. Rzęsy 2D dają dość naturalny, ale jednak widoczny efekt. Końcowy rezultat zależy od dobranej stylizacji oraz ilości naturalnych rzęs. Po zabiegu rzęsy wydają się zdecydowanie bardziej gęste oraz nieco dłuższe. Dodatkowo mają głęboki, czarny kolor, dzięki czemu nie trzeba, ale również nie należy, ich malować tuszem. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na wykonywanie makijażu każdego dnia, lecz chcą podkreślić i powiększyć oko.

Metoda 3D polega na doklejeniu trzech bardzo lekkich, jedwabnych rzęs do jednej rzęsy naturalnej, czego rezultatem jest piękne, uwodzicielskie spojrzenie. Rzęsy z uwagi na niesamowitą lekkość dają komfort noszenia oraz delikatną objętość bez obciążania naturalnych rzęs. Oko jest otwarte i ładnie zagęszczone. Zagęszczenie metodą 3:1 polecane jest kobietom, które mają rzadkie rzęsy, ponieważ dzięki doklejeniu rzęs syntetycznych zyskują objętość o jakiej marzą.

To doskonałe rozwiązanie, aby nadać spojrzeniu wyrazistości, optycznie powiększyć oczy i uzyskać efekt intensywnego zagęszczenia włosków. Szczególnie polecana jest dla właścicielek rzadkich lub jasnych rzęs pragnących zmienić swój wizerunek i wyglądać czarująco bez względu na porę dnia. Russian Volume Style to w rzeczywistości przedłużanie rzęs metodą objętościową 8D inspirowaną rosyjskimi technikami. Jak sama nazwa wskazuje, zabieg ten pochodzi z Rosji i znakomicie odzwierciedla tamtejszą modę w kwestii makijażu. Szczególnie przypadnie do gustu paniom lubiących mocno podkreślone oczy. Taka zmysłowa oprawa pozwoli poczuć się wyjątkowo oraz nada Twojemu spojrzeniu zmysłowości i tajemniczości. W zależności od potrzeb można wybrać spośród kilku wariantów przedłużania Russian Volume Style różniących się długością włosków. Ze względu na cieniutką podstawę oraz praktyczną budowę łatwo układają się w wachlarze i są łatwe w operowaniu przy pomocy pęsety.

Uzupełnienie rzęs powinno być wykonywane średnio co 3-4 tygodnie. Mimo że profesjonalnie przyklejone rzęsy po takim okresie nadal dobrze się trzymają, to zabieg uzupełniający jest niezbędny ze względu na cykl życia rzęs naturalnych. Statystycznie wymiana ta trwa około 3 miesiące – w jej trakcie rzęsy naturalne wypadają wraz z syntetycznymi, a w ich miejscu odrastają nowe. Konieczność uzupełniania wynika również z faktu, że rosnące rzęsy naturalne powodują oddalanie się doklejonych kępek od powieki.

Uzupełnienie rzęs powinno być wykonywane średnio co 3-4 tygodnie. Mimo że profesjonalnie przyklejone rzęsy po takim okresie nadal dobrze się trzymają, to zabieg uzupełniający jest niezbędny ze względu na cykl życia rzęs naturalnych. Statystycznie wymiana ta trwa około 3 miesiące – w jej trakcie rzęsy naturalne wypadają wraz z syntetycznymi, a w ich miejscu odrastają nowe. Konieczność uzupełniania wynika również z faktu, że rosnące rzęsy naturalne powodują oddalanie się doklejonych kępek od powieki.

Uzupełnienie rzęs powinno być wykonywane średnio co 3-4 tygodnie. Mimo że profesjonalnie przyklejone rzęsy po takim okresie nadal dobrze się trzymają, to zabieg uzupełniający jest niezbędny ze względu na cykl życia rzęs naturalnych. Statystycznie wymiana ta trwa około 3 miesiące – w jej trakcie rzęsy naturalne wypadają wraz z syntetycznymi, a w ich miejscu odrastają nowe. Konieczność uzupełniania wynika również z faktu, że rosnące rzęsy naturalne powodują oddalanie się doklejonych kępek od powieki.

Uzupełnienie rzęs powinno być wykonywane średnio co 3-4 tygodnie. Mimo że profesjonalnie przyklejone rzęsy po takim okresie nadal dobrze się trzymają, to zabieg uzupełniający jest niezbędny ze względu na cykl życia rzęs naturalnych. Statystycznie wymiana ta trwa około 3 miesiące – w jej trakcie rzęsy naturalne wypadają wraz z syntetycznymi, a w ich miejscu odrastają nowe. Konieczność uzupełniania wynika również z faktu, że rosnące rzęsy naturalne powodują oddalanie się doklejonych kępek od powieki.

pielęgnacja dłoni

Treść akordeonu

Manicure tradycyjny, nazywany również klasycznym, to zabieg, w którym zwraca się szczególną uwagę na kształt paznokcia. Zabieg ten polega na usunięciu skórek, opiłowaniu i nadaniu kształtu płytce, wypolerowaniu paznokci, a następnie na zastosowaniu peelingu, kremu oraz nałożeniu lakieru.

Manicure tradycyjny, nazywany również klasycznym, to zabieg, w którym zwraca się szczególną uwagę na kształt paznokcia. Zabieg ten polega na usunięciu skórek, opiłowaniu i nadaniu kształtu płytce, wypolerowaniu paznokci, a następnie na zastosowaniu peelingu, kremu oraz nałożeniu lakieru. 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY MANICURE HYBRYDOWEGO:

-piękny i naturalny wygląd paznokci

-szybka i bezpieczna aplikacja

-długotrwały efekt zadbanych paznokci

-odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne

-bogata gama kolorystyczna

Hybrydowe paznokcie to możliwość tworzenia niepowtarzalnych stylizacji i szansa na zapuszczenie długich i pięknych paznokci.

Jest zabiegiem polecanym osobom ze słabą i zniszczoną płytką paznokciową. Wykorzystuje właściwości żelu miękkiego, dzięki któremu można przedłużyć lub nadbudować płytkę paznokciową. Tak wykonany manicure jest trwały, lakier nie odpryskuje, a paznokcie są odporne na uszkodzenia. Ważnym podkreślenia jest fakt, że lakieru nie można usunąć tradycyjnymi metodami (trzeba to uczynić w salonie kosmetycznym). Dodatkowo możecie skorzystać z zabiegu pielęgnacyjnego na dłonie, po którym wasze dłonie będą delikatne i przyjemne.

Dłonie są naszą wizytówką. Nawilżona, napięta i gładka skóra, bez przebarwień na dłoniach jest możliwa. Nawet jeśli Twoje ręce narażone są na częste użycie detergentów albo papieru, gwarantujemy, że poczujesz komfort na dłoniach jeśli nam tylko na to pozwolisz. zaprosimy Cię na kompleksową pielęgnację dla skóry dłoni i paznokci. Przedstawiamy rytuał pielęgnacyjny – manicure SPA.

Na wstępie wykonamy cukrowy peeling dla dłoni, złuszczy on obumarły naskórek, wyraźnie odświeży i nawilży skórę. Przygotuje idealnie dłonie do kontynuacji pielęgnacji manicure SPA. Kolejno zastosujemy odżywczy preparat – maskę na bazie witamin. Na tak przygotowaną skórę nałożymy termo-rękawice, które stanowią idealną alternatywę dla parafiny- rozgrzewając delikatnie skórę, przyspieszają  i wzmacniają wchłanianie składników aktywnych. 

Nie zapomnimy również o Twoich paznokciach i skórkach wokół paznokci. Precyzyjnie i nieinwazyjnie opracujemy je delikatnymi frezami. z uwagi na Twoje bezpieczeństwo – wykonujemy tylko naturalny biologiczny manicure, bez użycia cążek.

Zabieg manicure SPA jest idealnym zabiegiem dla każdego. Nie tylko dla osób cierpiących na AZS, czy nadmierną suchość i rogowacenie skóry. Manicure SPA polecamy szczególnie zimą, kiedy dłonie narażone są na najtrudniejsze warunki pogodowe.

Jeśli masz dodatkowo kłopot z paznokciami, uporczywie łamią się, rozdwajają, są suche i matowe, rozszerz zabieg manicure SPA o manicure japoński SPA.

Do frencha przygotowuje się paznokcie w podobny sposób jak do każdego innego manicure. Po usunięciu starego lakieru nadawany jest płytce kształt odpowiadający preferencjom klientki oraz odsuwane bądź wycinane skórki. Na odtłuszczoną płytkę paznokcia nakładamy bazę oraz co najmniej dwie warstwy lakieru, najczęściej różnych odcieni nude oraz delikatnego różu. Następnie malujemy linię uśmiechu – biały wolny brzeg paznokcia, który zabezpieczamy topem.

 

Ten sposób stylizacji paznokci polega na nałożeniu specjalnej, utwardzalnej masy żelowej na dokładnie oczyszczoną powierzchnię płytki paznokcia. Paznokcie żelowe utwardza się w specjalnej, kosmetycznej lampie UV bądź LED przez około 2-3 minuty. Dzięki promieniowaniu żel twardnieje, zapewniając trwałość i stabilność paznokciom żelowym.

Żelowy manicure utrzymuje się od 2 do 4 tygodni; ta kwestia zależy od szybkości wzrostu naturalnego paznokcia i trybu życia. Żelowe paznokcie najlepiej trzymają się zdrowej, zadbanej i mocnej naturalnej płytki.

Jest koniecznym zabiegiem jeżeli chcemy cieszyć się nimi dłużej. Zwykle już po około dwóch tygodniach można zauważyć pierwszy, nieznaczny odrost, przy czym dla paznokci wykonanych prawidłowo, estetycznie i precyzyjnie konieczność uzupełnienia będzie w tym wypadku minimalna. Sytuacja wymaga wykonania zabiegu korekty, kiedy wzrost paznokcia spowoduje odsłonięcie połowy płytki paznokciowej. Tak znaczny odrost jest przyczyną niebezpiecznego rozmieszczenia na płytce paznokciowej naprężeń. Tzw. linia stresu przesuwa się w stronę wolnego brzegu a jej ochronne działanie ulega znacznemu osłabieniu, co z czasem stanowi wręcz zagrożenie. Wystarczy niefortunne uderzenie aby połamał się nie tylko żel ale także paznokieć znajdujący się pod spodem. Takie wypadki zdarzają się niestety dość często. W sytuacji kiedy żelowe paznokcie są bardzo długie lub naturalna płytka jest osłabiona i silnie zniszczona. Poza niebezpieczeństwem wystąpienia tak nieprzyjemnych uszkodzeń paznokcia, sporą rolę w konieczności zabiegu uzupełnienia odgrywa sama estetyka. Zdarza się, że po upływie kilku tygodni (zwykle miesiąca) zarówno kolor żelu, jak i jego struktura wymagają odświeżenia.

Parafina ciekła inaczej zwana olejem parafinowym jest bezbarwnym i pozbawionym zapachu produktem destylacji ropy naftowej. Ma właściwości silnie natłuszczające, dlatego chętnie jest wykorzystywana w kosmetyce. Pogrzana parafina tworzy na skórze warstwę, która nie pozwala na utratę wilgoci ze skóry, dodatkowo dzięki temu, że długo utrzymuje ciepło substancje odżywcze lepiej wnikają przez otwarte pory skóry. Efekt kąpieli parafinowej potrafi utrzymać się przez kilka dni.

Ciepła płynna parafina ma wiele zalet, oto najważniejsze z nich:

-rozgrzewa tkanki i rozszerza naczynia krwionośne

-rozluźnia mięśnie i łagodzi ból

-wygładza i zmiękcza naskórek

-poprawia elastyczności i jędrności skóry

-regeneruje skórę

-poprawia stan paznokci i skórek wokół nich

-nawilża i usuwa przesuszenia

-redukuje drobne zmarszczki

-likwiduje drobne przebarwienia

Nie należy ich wykonywać u osób z osteoporozą, egzemą na skórze, grzybica paznokci lub skóry, u alergików, którzy są uczuleni na parafinę.

Pierwszym krokiem jest całkowite usunięcie długości i usunięcie górnej warstwy żelu. Co więcej, nasza kosmetyczka używa średnich frezów ściernych, stopniowo usuwając materiał z powierzchni paznokcia. Konieczna jest praca przy zbyt dużych prędkościach, wykonywanie lekkich, gwałtownych ruchów, aby uniknąć przegrzania płytki paznokcia. Gdy na paznokciach pozostanie cienka warstwa żelu, stosuje się pilnik o ziarnistości 180 i plik ścierny o wyższym stopniu ścieralności, a resztki materiału są delikatnie usuwane.

Pamiętaj, że przy prawidłowym usuwaniu żelowych paznokci naturalny paznokieć nie jest uszkodzony i nie pogarsza się. Rozumiejąc to i wiedząc, jak przeprowadzić procedurę usuwania paznokci, kosmetyczki naszego salonu pokażą klientom, że materiał nie szkodzi naturalnym paznokciom, pozostają takie same. Nieostrożne ściąganie prowadzi do nieprzyjemnych, a czasem nieodwracalnych konsekwencji.

pielęgnacja stóp

Treść akordeonu

To jeden z najpopularniejszych zabiegów podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Znacznie poprawia wygląd naturalnej płytki paznokcia i skóry stóp. Pedicure klasyczny pozwala na pozbycie się zrogowaciałego naskórka, który daje o sobie znać szczególnie na piętach. Dzięki temu zabiegowi można również usunąć zgrubienia lub niezbyt estetyczne odciski. Podstawą pedicure’u jest zmiękczenie i nawilżenie stóp, czyli przygotowanie ich do dalszych zabiegów. Wykonując pedicure klasyczny, skraca się płytkę oraz zamyka łuskę paznokcia za pomocą szklanego lub mineralnego pilnika. Skórki, które narastają na płytkę paznokcia, należy odsunąć i usunąć za pomocą cążek. W razie potrzeby pedikiurzystka może pomalować paznokcie na dowolny kolor, wykonując pedicure klasyczny – jak sama nazwa wskazuje, jest to tradycyjna metoda dbania o paznokcie. Zadbane stopy pomalowane jedynie przezroczystym lakierem wyglądają zawsze schludnie i estetycznie.

Jest to mieszanka pedicure z manicure hybrydowym. Podobnie jak zabieg mini, w jego trakcie zostanie zmyty stary lakier, a także przeprowadzone będzie skrócenie, opiłowanie oraz oczyszczenie płytki paznokci. Jednak zamiast zwykłego lakieru, zostanie zastosowany lakier hybrydowy! Lakier jest połączeniem klasycznego lakieru z żelem utwardzanym lampą UV. Lakier ten jest bezpieczny dla naturalnej płytki, pozwala jej rosnąć i utrzymuje w świetnej kondycji nawet po długotrwałym noszeniu.

Przeciwwskazania:

-grzybice,

-drożdżyce stóp i paznokci,

-stany zapalne,

-zranienia,

-przerwania ciągłości skóry na stopach.

Pedicure hybrydowy to najnowszy trend w stylizacja paznokci, który cieszy się bardzo dużym powodzeniem.W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów, stosowany tu lakier utwardza się w lampie UV. Hybrydowy pedicure starcza na bardzo długo, nawet powyżej 1 miesiąca i jest wybierany przez klientki przez cały rok, także na okres lata i wyjazdów na wakacje. Dzięki niemu, nie musisz już zabierać ze sobą zmywacza do paznokci i lakieru. Połączenie lakieru i żelu gwarantuje kilku tygodniowy efekt pięknych paznokci, czyli pozwala spędzić urlop w spokoju od malowania paznokci. Po tym czasie poleca się zdjęcie lakieru hybrydowego w gabinecie (zmywacz do paznokci nie usuwa hybrydy) i można nałożyć go od nowa, wybierając według gustu inny kolor.

Zabieg pedicure hybrydowy obejmuje:

-opracowanie skóry stóp frezarką,

-opracowanie skórek,

-nałożenie lakieru hybrydowego

Przeznaczenie: zabieg przeznaczony dla kobiet, które chcą mieć zadbane, zregenerowane i pięknie wyglądające stopy. Szczególnie polecany kobietom z suchą, szorstką, łuszczącą się, wymagającą regeneracji i nawilżenia skórą stóp oraz zmęczonymi stopami.

W skład zabiegu wchodzi:

-kąpiel stóp,

-peeling,

-usunięcie zrogowaciałego naskórka,

-odsunięcie skórek,-nałożenie emulsji zmiękczającej skórki,

-usunięcie skórek,

-opiłowanie paznokci,

-polerowanie paznokci,

-masaż,

-serum,

-maska,

-parafina,

-krem.

Efekt zabiegu: Odnowione, zregenerowane,  jedwabiście gładkie stopy. Skóra jest odżywiona i nawilżona, a krążenie pobudzone. Uczucie ciężkich stóp zostaje zlikwidowane. Płytki paznokciowe są estetyczne i zadbane.

Opis: Pedicure SPA jest specjalistycznym zabiegiem kojąco-relaksującym. Charakteryzuje się wzbogaconą pielęgnacją stóp. Obejmuje usunięcie zrogowaceń i zgrubień, modelowanie paznokci oraz głębokie nawilżanie i masaż. Odnawia i regeneruje, przywracając jednocześnie ulgę obolałym stopom. Pozwala zachować młodość stóp.

Częstotliwość: 1 zabieg co 4-6 tygodni

Przeciwwskazania:

-drożdżyce,

-grzybice,

-brodawki,

-stany zapalne, ropne i alergiczne skóry,

-świeże blizny,

-pęknięcia naskórka między palcami,

-niezagojone rany,

-osteoporoza,

-alergia na parafinę i jej pochodne.

To ekskluzywny rytuał pielęgnacyjny  stóp, dający uczucie głębokiego nawilżenia, odżywienia i  regeneracji skóry. Jest dokonały o każdej porze roku, zarówno latem, kiedy zależy nam na nieskazitelnym wyglądzie, jak i zimą kiedy delikatna skóra stóp jest narażona na działanie niekorzystnych czynników atomsferycznych. Parafinowa kąpiel przynosi prawdziwe ukojenie zmęczonym stopom. W trakcie zabiegu otula nas aromat lawendowego olejku, co pozwala głęboko się odprężyć.

KORZYSTNE EFEKTY ZABIEGU PARAFINOWEGO:

-wygładzona, nawilżona i zmiękczona skóra stóp

-następuje widoczna poprawa elastyczności skóry, opóźnia się proces jej starzenia

-stopy i dłonie stają się piękne, miłe w dotyku, zauważyć można także subtelne  rozjaśnienie przebarwień

-ciepła i pachnąca parafina rozgrzewa i rozluźnia napięte mięśnie, łagodzi bolesność stawów

Rekonstrukcja polega na odbudowaniu płytki paznokciowej nadając jej naturalny kształt.  Zwykle zabieg ten stosuje się na paznokcie, które uległy deformacji, odklejeniu od łożyska, w trakcie terapii leczniczej, po uszkodzeniu mechanicznym paznokcia, łamliwych i rozdwajających się. Do rekonstrukcji wykorzystywane są specjalistyczne masy podologiczne działające grzybobójczo i bakteriobójczo. Paznokcie odzyskują naturalny kształt i kolor, i są dodatkowo chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo stosując odpowiednie produkty do pielęgnacji paznokci, proces regeneracji jest przyspieszony, a płytki paznokciowe rosną zdrowe i mocne. 

Najczęstsze przyczyny zniekształcenia płytki paznokciowej to:

-Chirurgiczny zabieg usunięcia płytki paznokciowej

-Mechaniczny uraz np., przez złą pielęgnację paznokci podczas wykonywania kosmetycznego pedicure lub nieodpowiednia pielęgnacja paznokci w domowym zaciszu, tzw. operacje łazienkowe, 

-Krwiaki podpaznokciowe spowodowane nieodpowiednim obuwiem, uderzeniem lub uciskiem,

-Choroby dermatologiczne typu grzybica, łuszczyca itp.

Depilacja woskiem

Treść akordeonu

Depilacja woskiem to szybka i dość skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia z miejsc takich jak górna warga. Polega na mechanicznym wyrwaniu włosków przy użyciu płynnego wosku naturalnego. Nakłada się go na wybrane miejsce, czeka, aż zastygnie, a następnie odrywa się go razem z włoskami i ich cebulkami. Po zabiegu depilacji woskiem skóra jest gładka przez okres od 3 do 5 tygodni.Zabieg depilacji woskiem mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy najczęściej chcą usunąć zbędne owłosienie z pleców, klatki piersiowej czy spod pach.

– wąsik
– uda
– pachy
– łydki
– brwi
– broda
– bikini płytkie

INDIBA W FIZJOESTETYCE

Treść akordeonu

Zabieg dedykowany dla osób chcących przekonać się na własnej skórze o możliwościach urządzenia Indiba w dużo niższej cenie. Zabieg możemy wykonać na dowolnie wybraną partie ciała w zależności od potrzeb.

Okolice oczu to jedno z miejsc, gdzie najwcześniej powstają zmarszczki mimiczne i przebarwienia. Nasze zabiegi, głęboko regenerując i nawilżając tkanki, pomogą zwalczyć ten problem. Usunięcie opuchlizny pod oczami – głównymi czynnikami powstawania opuchnięć w tej delikatnej okolicy jest zaburzony odpływ limfy oraz niedostateczna regeneracja. Zabiegi na sprzęcie Indiba będzie wspaniałą stymulacją drenażu limfatycznego oraz relaksem i ukojeniem zmysłów. Przyniesie to efekt zdrowej, delikatnie napiętej skóry w okolicy oczu.

Redukcja podwójnego podbródka – w przypadku tego problemu wspaniale sprawdzą się nasze zabiegi delikatnie napinające skórę okolicy podbródka. Masaż wymodeluje, a głęboko działająca technika INDIBA® zwiększy elastyczność skóry. Efekt odmładzania skóry–stymulując tkanki podczas masażu, poprawiamy ich mikrokrążenie. Dzięki temu skóra delikatnie napina się i wygładza, a także nabiera zdrowego kolorytu, osiągając młody i promienny wygląd. Skóra w okolicy żuchwy będzie napięta a drugi podbródek zniwelowany.

Zabieg na twarz urządzeniem INDIBA® to innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie i skuteczne działanie w zabiegach ujędrniania skóry twarzy. Działanie przeciwstarzeniowe oparte na redukcji zmarszczek, poprawie elastyczności skóry oraz korekcję owalu twarzy. Zabiegi INDIBA® to nieinwazyjna metoda polegająca na bezpiecznym ogrzewaniu tkanek, co powoduje ich skuteczną regenerację i nawilżenie – efekt mocnego liftingu twarzy.

Szyja i dekolt to elementy naszego ciała, do których często przywiązujemy zbyt mało uwagi. Skutkuje to niestety szybką utratą elastyczności i przedwczesnym starzeniem się skóry w tej okolicy. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, oferujemy Państwu zabiegi z wykorzystaniem rewolucyjnej metody INDIBA przeznaczone między innymi do pielęgnacji delikatnej skóry szyi i dekoltu. Ta okolica naszego ciała często jest niedostatecznie nawilżona, przez co skóra szybko traci elastyczność, co przyspiesza powstawanie zmarszczek i zaburza kontur twarzy. Zabieg stymulując tkanki podczas masażu, poprawiamy ich mikrokrążenie i utlenowanie. Dzięki temu skóra delikatnie napina się i wygładza, a także nabiera zdrowego kolorytu, osiągając młody i promienny wygląd.

Twoje pośladki, biust czy brzuch znowu mogą być jędrne jak kiedyś! Możesz poprawić jakość skóry i zadbać o jej promienny wygląd w naturalny sposób. Zabiegi z wykorzystaniem technologii INDIBA pozwolą Ci wymodelować, ujędrnić, wyszczuplić sylwetkę i pozbyć się cellulitu. Dzięki zabiegom skóra stanie się wygładzona, bardziej jędrna, a co za tym idzie zyska piękny wygląd.

Zredukujemy tkankę tłuszczową, pozbędziemy się wiotkiej skóry, a Ty znów będziesz się cieszyć, gdy założysz bikini. Ujędrnienie, podniesienie i lifting piersi – skóra tej okolicy jest narażona na zmiany związane z cyklem hormonalnym, co w połączeniu z niedostatecznym nawilżeniem często skutkuje szybszą utratą jędrności. Wykorzystując najnowszą technologię, poprawimy drenaż limfatyczny i wewnętrzny stan skóry, osiągając efekt kształtnych piersi bez konieczności stosowania metod inwazyjnych.

Twoje uda znowu mogą być jędrne jak kiedyś. Możesz poprawić jakość skóry i zadbać o jej promienny wygląd w naturalny sposób, zgodny z bioestetycznym nurtem dbania o własne ciało. Zabiegi z wykorzystaniem technologii INDIBA pozwolą Ci wymodelować, ujędrnić, wyszczuplić sylwetkę i pozbyć się cellulitu. Dzięki zabiegom skóra stanie się wygładzona, bardziej jędrna, a co za tym idzie zyska piękny wygląd. Zredukujemy tkankę tłuszczową, pozbędziemy się wiotkiej skóry, a Ty znów będziesz się cieszyć, gdy założysz bikini.

Twoje uda znowu mogą być jędrne jak kiedyś. Możesz poprawić jakość skóry i zadbać o jej promienny wygląd w naturalny sposób, zgodny z bioestetycznym nurtem dbania o własne ciało.

Zabiegi z wykorzystaniem technologii INDIBA pozwolą Ci wymodelować, ujędrnić, wyszczuplić sylwetkę i pozbyć się cellulitu. Dzięki zabiegom skóra stanie się wygładzona, bardziej jędrna, a co za tym idzie zyska piękny wygląd. Zredukujemy tkankę tłuszczową, pozbędziemy się wiotkiej skóry, a Ty znów będziesz się cieszyć, gdy założysz bikini.

W celu przedłużenia i poprawy efektywnego działania Indiby zaleca się wykonanie zabiegu przypominjącego po okresie 1 miesiąca. Warto zaznaczyć że każdy zabieg wykonany przy pomocy tego urządzenia, wywołuje procesy metaboliczne trwające ok 1 tygodnia w organizmie. Dlatego wykonując zabiegi co 2-4 dni czas trwania przedłuża się do okresu 1 mca.

Pakiet Indiba 5+1 – chcąc osiągnąć upragniony efekt zabiegowy twórcy sprzętu Indiba sugerują wykonanie minimum 6 zabiegów. Ilość zależy od wielu czynników metabolicznych, wieku, procesów naprawczych oraz aktualnego stanu zdrowia. Pakiet Indiba 5+1 jest świetnym rozwiązaniem, gdyż umożliwia wykonanie 6 zabiegów w cenie 5.

Jak działa OKTO? 

Mechanizm działania łączy w sobie naukowo udowodniony wpływ na mnożenie się komórek macierzystych, oraz aplikację na obszary nerwowo-naczyniowe. 8 aktywnych kanałów Okto umożliwia pracę powierzchowną lub głęboką dzięki zastosowaniu mono lub bipolarnemu. W zależności od potrzeb anatomicznych każdej sytuacji lub patologii można działać na ból segmentarny, którego źródłem są zwoje rdzeniowe lub na ból obwodowy w obszarach nerwowo-naczyniowych.

Nowa technologia Okto pozwala na zwiększenie możliwości leczenia w przypadku:

-Radikulopatii

-Neuralgii

-Pacjentów cierpiących na bóle przewlekłe

Wskazania:
Redukcja bólu mięśniowo – szkieletowego
Redukcja bólu stawów w przypadku:

Chorób zwyrodnieniowych stawów

Dyskopatii

-Osteochondrozy

-Stanów pourazowych

Poprawa fizycznego i emocjonalnego stanu spowodowanego przewlekłym bólem

Okto to bezpieczna i niezawodna technologia, a jej efekty są odczuwalne już od pierwszego zabiegu.

odnowa biologiczna

Treść akordeonu

Głęboko oczyszczający zabieg, który usuwa obumarły naskórek. W efekcie skóra  jest rozświetlona, odświeżona. Zabieg sprzyja wchłanianiu substancji aktywnych  z kosmetyków. Skóra po zabiegu jest  wygładzona, ujędrniona i nawilżona.

Przebieg zabiegu: aplikacja peelingu (do wyboru owocowy, kawowy, czekoladowy) + wmasowanie peelingu + opłukanie i osuszenie ciała

Zabieg stworzony z myślą o klientach, którzy cenią luksusową oraz rozbudowaną pielęgnację. Połączenie peelingu ciała z masażem doskonale pobudza mikrokrążenie. Masaż peelingujący usuwa martwe komórki, co skutkuje poprawieniem wyglądu skóry. Jest stałym elementem pielęgnacji skóry. Masaż relaksacyjny w połączeniu z peelingiem i ciepłą oliwką odpręża. Dzięki relaksacyjnej muzyce i blasku świec doprowadza ciało i umysł do pełnej harmonii.

Przebieg zabiegu: nałożenie peelingu (do wyboru: miodowy, kawowy, czekoladowy, cytrusowy, arbuzowy) + wmasowanie/wykonanie peelingu (30 min) + prysznic + masaż na bazie wybranego olejku (60 min)

Nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora.

Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej.

Podstawowym działaniem oksybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek.

Oksybrazja przyspiesza usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego. Oprócz złuszczania w oksybrazji wykorzystuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia ściany naczyń. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, w przeciwieństwie do mikrodermabrazji diamentowej czy korundowej.

Wskazania do oksybrazji;

-skóra naczynkowa, wrażliwa, z przebarwieniami
-skóra zniszczona
– działanie przeciwzmarszczkowe
– przeciwstarzeniowo
– skóra szara, przesuszona
– wymagająca oczyszczenia
– cera trądzikowa
– blizny potrądzikowe
– cellulit
– rozstępy
– brak jędrności skóry
– brak nawilżenia, odżywienia

Przeciwskazania do zabiegu oksybrazji;

terapia przeciwtrądzikowa retinoidami (należy odczekać ok. pół roku po zakończeniu leczenia) – wykonany zabieg kwasami (odczekać min. tydzień)
– przerwane ciągłość naskórka (również po wykonanej depilacji)
– infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
– nowotwory
– ciężkie choroby ogólnoustrojowe
– łuszczyca w fazie aktywnej
– stany zapalne skóry
– zmiany ropne w obrębie skóry
– świeże blizny (należy odczekać, aż rana się całkowicie zagoi a blizna nie będzie już bolesna)
– ciąża, okres laktacji
– nadciśnienie
– rozrusznik serca
– opryszczka
– diabetycy

W chwili gdy dojdzie do głębokiego uszkodzenia skóry, czyli gdy dochodzi do uszkodzenia ciągłości także jej warstw głębokich dochodzi do wytworzenia blizn nawet gdy procesy regeneracyjne przebiegają prawidłowo. Blizna jest widoczna zmianą w ciągłości skóry, prawidłowo łączy brzegi rany i goi ubytki, ale jednocześnie odróżnia się strukturą, budową funkcjonalnością, a nawet kolorem od tkanki zdrowej.

Jeśli nie doszło do uszkodzenia powięzi mięśni, ani leżących pod nią tkanek, fizjoterapeuta nie ma problemu by przywrócić funkcjonalność tego rejonu ciała, jedynie może ono stanowić problem estetyczny dla samego zainteresowanego

Po całkowitym wygojeniu tkanek miękkich powiązanych z blizną można przystąpić do dalszego etapu rehabilitacji. O tej zasadzie trzeba bezwzględnie pamiętać. Tak więc techniki mobilizacyjne dla tkanek wokół blizny zaczyna się po około 3-4 tyg., a dla techniki obejmujące swym zakresem działania sama bliznę po kolejnych 2-3 tyg. Dopiero po upływie tego czasu przechodzi się do terapii manualnej w okolicy blizny i tkanek ją otaczających, aby doprowadzić do ich uwolnienia.

Elektrostymulacja prądami Kotza – modelowanie, wyszczuplanie sylwetki

Czym jest elektrostymulacja metodą KOTZA?

Elektrostymulacja jest jednym z zabiegów fizykoterapii. Polega na użyciu prądu elektrycznego o niskim natężeniu, wykorzystując jego lecznicze właściwości. Prawidłowo wykonany zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia klienta.

Prądy Kotza są wykorzystywane do elektrostymulacji zdrowych mięśni. Doskonale sprawdzają się w przypadku osłabienia mięśni. Zabiegi z ich wykorzystaniem dostępne są w nielicznych gabinetach kosmetologicznych, gdyż wymagają dużej wiedzy od osoby przeprowadzającej zabieg.

W niektórych przypadkach elektrostymulacja może całkowicie zastąpić tradycyjny trening, w większości jednak przypadków poszczególne programy elektro treningów są o wiele skuteczniejsze od ćwiczeń tradycyjnych, gdyż zmuszają mięśnie do o wiele większej i wydajniejszej pracy.

Elektrostymulacja dzięki aktywizacji mięśni jest sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami. Elektrostymulator przyczynia się do wzmacniania mięśni, nie obciążając przy tym stawów i serca.

Dodatkowo zabieg elektrostymulacji:

-wspomaga rozkład tłuszczu,

-ujędrnia skórę,

-przyśpiesza metabolizm,

-wspomaga usuwanie metabolitów,

-stymuluje produkcję kolagenu.

Elektrostymulacja zapewnia widoczne efekty, jednak wymaga to od kilku do kilkunastu zabiegów. Należy jednak pamiętać, że zabieg nie zastąpi regularnej aktywności fizycznej, która aktywizuje całe ciało. Elektrostymulacja raczej skupia się na konkretnych partiach mięśni.

Dla kogo zabieg?
Zabiegi przeznaczone są zarówno dla kobiet i mężczyzn, pozwalają na pozbycie się takich problemów jak nadmierna zawartość tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach ciała; modelowanie sylwetki; wzmocnienie, wyrzeźbienie bądź budowanie mięśni; ujędrnienie i odmłodzenie skóry, poprawę przemiany materii i polepszenie krążenia.
Elektrostymulacja – rodzaje i różnice
Wiele osób wybiera tą metodę jako skuteczną w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak mało kto wie, że jest kilka metod elektrostymulacji. W kosmetologii wykorzystuje się różne rodzaje stymulacji. Różnią się przede wszystkim natężeniem, a także rodzajem wykorzystywanego prądu. Zabieg dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Poniżej przedstawiamy najczęściej występujące elektrostymulacje i wyjaśniamy różnice i efekty w ich stosowaniu.

Masaż ciepłą świecą aromatyczną sprawia, że skóra staje się nawilżona, gładka i aksamitna w dotyku. Przynosi ukojenie skórze wrażliwej i poprawia jej kondycję. Masaż aromatyczną świecą doskonale relaksuje a ciepło i unosząca się woń olejków działa na wszystkie zmysły. Dodatkowo może być stosowany w walce z cellulitem. Olej z kiełków soi, olej z kokosa oraz wosk pszczeli zawarty w świecy pozostawia na skórze jedwabisty film, zapobiega utracie wody, daje niesamowite efekty nawilżające. Zawarta w olejach z doi i kokosu witamina E, stosowana w kuracji anti-aging, wnika głęboko w skórę, ma działanie antyoksydacyjne, ujędrniające, przywraca skórze elastyczność i sprężystość.

Działanie zabiegu:
Zapewnia skórze długotrwałą miękkość i nawilżenie,
Odżywiona i bardziej elastyczna skóra,
Neutralizacja wolnych rodników,
Głęboki relaks,
Poprawa stanu skóry w miejscach dotkniętych cellulitem.

Wskazania do zabiegu:
– zmęczenie i złe samopoczucie,
– stres,
– cellulit i rozstępy,
– skóra sucha, zmęczona i odwodniona.

Przeciwwskazania:
– uczulenie na którykolwiek składnik,
– ciąża
– nadciśnienie
– miesiączka
– zły stan zdrowia – temperatura, choroby nerek, choroby nowotworowe, silna nadczynność tarczycy
– depilacja ciała w przeciągu ostatnich 48 godzin.

Jeśli Twój biust stracił jędrność, a skóra po karmieniu lub intensywnym odchudzaniu zwiotczała, pomożemy Ci poradzić sobie z tym problemem, stosując zabieg ujędrniająco-modelujący na biust.

Masaż pielęgnacyjny na biust – efekty:

-lifting i ujędrnienie skóry biustu i dekoltu

-głębokie nawilżenie i wygładzenie skóry

-regeneracja włókien podporowych

-działanie przeciwzmarszczkowe na dekolt

-zwiększenie cyrkulacji krwi i limfy

-podniesienie i wypełnienie biustu

Masaż aromaterapeutyczny jest uznawany za jeden z najprzyjemniejszych. Połączenie technik masażu relaksacyjnego z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych, pozwala uzyskać efekt maksymalnego relaksu i odprężenia, jednocześnie działając kojąco na różnego rodzaju dolegliwości ciała, jak i umysłu.

Masaż ten pozwala pozbyć się napięcia w całym ciele, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe ciśnienie i krążenie krwi, a do tego otulony jest w przepiękne zapachy, które przeplatają się miedzy sobą podczas zabiegu.

Olejki eteryczne, które do masażu rozpuszczone są w olejach naturalnych, działają zarówno na zmysł powonienia, jak i na zakończenia nerwowe – radząc sobie skutecznie m.in. ze stanem stresu, dolegliwościami bólowymi, uczuciem napięcia, a także korzystnie wpływając na stan skóry.

Liposukcja ultradźwiękowa jest bezpieczną, bezbolesną i bezinwazyjną metodą usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicach brzucha, ud, pośladków, bioder, czy ramion. Polega na wykorzystaniu podczerwieni i dwóch rodzajów fali ultradźwiękowej o zróżnicowanej częstotliwości, których działanie kumuluje się w tkance tłuszczowej. Daje to efekt kawitacji – wewnętrznego masażu tkanek, rozbicia i upłynnienia zawartości komórek tłuszczowych, zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych oraz przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze i ich pochodne są transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii, tak jak tłuszcze pozyskiwane z pożywienia. Zabieg ten powoduje także poprawę trofiki skóry, a co za tym idzie jej dotlenienie i ujędrnienie. Jest to zabieg niezwykle pomocny w przypadku, gdy stosowana dieta i ćwiczenia nie dają wystarczających rezultatów. Odpowiednio dobrana częstotliwość i moc zabiegów jest w stanie dać rezultaty porównywalne do liposukcji chirurgicznej. Należy jednak pamiętać, że lipokawitacja nie jest metodą leczenia nadwagi ogólnej, a jej efektywność jest większa, jeśli zabiegi są stosowane w połączeniu z masażem, odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Częstotliwość zabiegów:

-częstotliwość: 1 – 2 razy w tygodniu

-seria zabiegowa: 6 – 10 zabiegów

-czas trwania zabiegu: max 40 minut

-zabieg podtrzymujący 1 raz w miesiącu

-kolejna seria: po 6 miesiącach

Efekty działania:

-poprawienie ogólnej kondycji i jędrności skóry

-wymodelowanie i wysmuklenie miejsc poddawanych zabiegowi

-redukcja tkanki trudnej do usunięcia tkanki tłuszczowej

-zmniejszenie cellulitu

-usunięcie nadmiaru wody i toksyn z organizmu

-nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji chirurgicznej

-brak efektu jo-jo

Przeciwwskazania:

-ciąża i karmienie piersią

-menstruacja

-choroby nowotworowe

-uszkodzenia naskórka

-choroby wirusowe i bakteryjne skóry

-choroby wątroby, cukrzyca

-niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze

-przepuklina

-słaba krzepliwość krwi

-nosicielstwo HIV

-gorączka, osłabienie i wycieńczenie organizmu

-osteoporoza

-epilepsja, stwardnienie rozsiane

-rozrusznik lub zastawka serca

-obecność w okolicy zabiegowej ciał obcych metalicznych i implantów

Jest to zabieg, który stymuluje pracę mięśni i rozbija tkankę tłuszczową.
W trakcie zabiegu za pomocą prądu przepływającego przez elektrody umieszczone w odpowiednich punktach ciała następuje stymulowanie wybranych mięśni.
Przyjemne, delikatne, lecz głębokie impulsy przenikają w głąb skóry i kompleksowo działają na tkanki.

Podczas zabiegu następuje pobudzenie przemiany materii i krążenia krwi. Wzrasta jędrność i elastyczność skóry. Prąd pobudza mięśnie do rytmicznych skurczów porównywalnych z tymi, jakie pojawiają się podczas ćwiczeń fizycznych.

Efekty zabiegu:
-rozbicie i utrata tkanki tłuszczowej
-skuteczne wyszczuplenie sylwetki
-redukcja cellulitu
-wzmacnianie i ujędrnianie zwiotczałych mięśni
-uelastycznienie skóry
-pobudzenie układu limfatycznego
-usuwanie toksyn poprzez uwolnienie produktów przemiany materii powoduje wchłanianie obrzęków

Najlepsze efekty uzyskuje się powtarzając zabieg cztery razy w tygodniu.
Liczba zabiegów w serii jest dobierana indywidualnie, jednak dla osiągnięcia trwałych efektów wymagana jest seria minimum 10 zabiegów.

Wszystkie Panie   dążą  do tego aby ich sylwetka wyglądała pięknie i była pozbawiona niechcianych niedoskonałości. Nasz Gabinet wychodzi na przeciw oczekiwaniom Pań i oferuje zabiegi z serii dermomasażu.

Dermomasaż to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem z jednoczesnym odciąganiem skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Wykonywany jest za pomocą urządzenia do podciśnieniowego masażu ciała – dermomasażera. Nie wymaga stosowania specjalnych kombinezonów.

Dermomasaż jest masażem łącznotkankowym. Działa na skórę i podskórną tkankę tłuszczową. W wyniku zabiegu następuje likwidacja cellulitu poprzez rozbicie komórek tłuszczowych oraz zmniejszenie obwodów ciała. Blizny i rozstępy stają się mniej widoczne. Następuje zmniejszenie obrzęków w efekcie stymulacji mikrokrążenia. Zabieg jest nieinwazyjny, wspomaga naturalne procesy biochemiczne zachodzące w organizmie.

Obszary wykonania zabiegu;

•twarz
•brzuch
• ramiona

Zalety zabiegu:
•Zabieg nie chirurgiczny
• Nie wymaga zastrzyków
• Nie powoduje krwawienia
• Jest bezbolesny
• Nie prowadzi do powstania ran
• Nie powoduje blizn
• Skraca czas leczenia
• Nie wymaga izolacji po zabiegu
• Daje szybkie efekty

Nasi partnerzy

Indiba

Indiba® activ to unikalna, opatentowana technologia polegająca na doprowadzaniu do tkanek i komórek termicznego i nietermicznego prądu za pomocą elektrod. Indiba® daje znakomite rezultaty, takie jak: szybsze zdrowienie tkanek, redukcja bólu, powrót do aktywności. Działanie technologii Indiba® połączone z dynamicznymi umiejętnościami manualnymi terapeutów wyzwala wewnętrzne zdolności organizmu do odbudowy (regeneracji) zniszczonych komórek. Sprawdza się w medycynie sportowej, fizjoterapii i rehabilitacji przy urazach, w stanach bólu ostrego i przewlekłego, leczeniu zatok, odnowie biologicznej i odchudzaniu oraz wielu innych.

Przeciwwskazań do terapii Indiba jest niewiele. Są to: rozrusznik serca i zakrzepowe zapalenie żył. 

Aktualności

NOWOŚĆ

Ho! ho! ho!
Święta coraz bliżej!
Nie masz pomysłu na świąteczny podarunek?

Podaruj najbliższym to, co najcenniejsze , podaruj Zdrowie !
W Naszym Centrum są dostępne bony upominkowe. Bon możesz wykupić na dowolną kwotę lub na dowolną usługę, dzięki czemu obdarowana osoba będzie mogła wybrać usługę wedle własnego uznania i potrzeb
Bon Podarunkowy może być przekazany w formie :

– elektronicznej, jako wiadomość e-mail,
– w formie papierowej do odbioru w Naszym centrum,
– z dowozem na wskazany adres. 

Jeżeli mieszkasz za granicą i nie dasz rady osobiście odebrać bonu lub chcesz po prostu zrobić niespodziankę swoim bliskim oferujemy doręczenie bonu do rąk własnych! Chcesz do bonu dołączyć kwiaty lub bombonierkę , możemy to zrobić za Ciebie

Zobacz co mówią inni

Opinie Klientów

Roxella nie przestaje zaskakiwać! Dzisiejszy zabieg INDIBA był rewelacyjny. Jak zawsze Pani Magda wykazała się pełnym profesjonalizmem oraz nie małą wiedzą na temat wykonywanego zabiegu. Dowiedziałam się, że INDIBĘ można wykonywać na każdej części ciała, która sprawia nam kłopoty (w moim przypadku jest to spalenie tkanki tłuszczowej na brzuchu, wygładzenie skóry oraz zniwelowanie uciążliwego cellulitu). Gorąco polecam.
Joanna
Zakończyłam serię zabiegów - z przykrością - bo jestem bardzo zadowolona jak z podejścia do moich dolegliwości oraz wysłuchania co mówię, tak z wykonywanych zabiegów i nie pozostawieniu mnie samej sobie. Polecam Wszystkim. Roxella - to jest to.
Małgorzata
Obsługa na najwyższym poziomie, dziewczyny zawsze uśmiechnięte nawet w poniedziałek z rana 🙂 aż chce się zaczynać nowy tydzień. Podejście do każdego klienta indywidualnie zawsze znajdzie się jakaś metoda, która pomoże wrócić do sprawności. Miałem okazję nieraz skorzystać z waszych usług i na pewno jeszcze nie raz się tam zjawi, nie znam drugiego takiego miejsca gdzie tak profesjonalnie potrafią się zająć pacjentem. Polecam i gorąco pozdrawiam.
Mateusz
Przewspaniała profesjonalna obsługa. Panie rehabilitantki bardzo miłe uczynne. Sprzęt specjalistyczny na bardzo wysokim poziomie. Z całego serca wszystkim bardzo polecam nikt nie będzie rozczarowany.
Magdalena
Do Roksany zgłosiłam się z zablokowaną łopatką oraz ogólnym bólem kręgosłupa. Po masażu ból ustąpił a łopatka jest w jak najlepszej formie! Gorąco polecam.
Joanna
Masaż jak zwykle profesjonalny, pazurki - Roksana potrafi zrobić wszystkie wzory jakie się przygotuje, nigdy nie polega (klientka od ponad dwóch lat).
Ewa
Wszystko super bardzo dziękuję za fachową rehabilitację. Gorąco polecam.
Magdalena
Zobacz jak pracujemy

Galeria

Skontaktuj się z nami

Kontakt

ROXELLA Centrum Rehabilitacji i SPA
ul. Krakowska 160 A
34-120 Andrychów

Poniedziałek 12:00 - 20:00
Wtorek 09:00 - 18:00
Środa - 8:00 - 20:00
Czwartek - 8:00 - 16:00
Piątek - 8:00 - 14:30
Sobota (jedna w miesiącu) - 8:00 - 14:00