Antycellulitowa fala uderzeniowa — jedna partia (brzuch/pośladki/uda przód/uda tył)
Fala uderzeniowa w leczeniu cellulitu ma silne działanie modelujące i redukujące widoczność „pomarańczowej skórki”. Zabieg wykonywany jest w seriach. Obejmuje okolice ciała, w których widoczny jest cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej lub zmniejszone napięcie skóry. Zabieg jest bezpieczny. Przed przystąpieniem do serii zabiegów należy wykluczyć przeciwwskazania.
Oddziaływanie fali uderzeniowej na tkanki.
Fala uderzeniowa, to rodzaj fali akustycznej wyzwolonej w wyniku gwałtownych, skokowych zmian ciśnienia. Charakteryzuje się wysoką amplitudą i bezokresowością. Dzięki specjalnej głowicy energia może zostać przeniesiona z aparatury na inne przedmioty lub tkanki. Nowoczesna technologia pozwala na kompaktowe, miejscowe przekazanie energii działającej terapeutycznie. Współczesna aparatura umożliwia przeprowadzenie skutecznych zabiegów bezinwazyjnie, bez uszkodzenia tkanek powierzchownych i otaczających stymulowaną okolicę.
Sposób działania aparatu do fali uderzeniowej z efektem antycellulitowym.
Wewnątrz aplikatora umieszczony jest specjalny nabój, którego energia kinetyczna przeniesiona zostaje przez specjalną nakładkę na końcu aplikatora do tkanek. W przypadku zabiegów redukujących cellulit i ujędrniających wykorzystuje się specjalną nakładkę przenoszącą wygenerowaną energię do tkanki podskórnej.
Efekty działania fali uderzeniowej na tkanki (redukcja cellulitu).
Przekazywane do tkanek fale akustyczne wywołują wibracje w obszarze tkanki łącznej. Na skutek tego dochodzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry. Dochodzi do rozluźnienia zbitej tkanki oraz powięzi w okolicy komórek tłuszczowych co skutkuje zmniejszeniem widocznego cellulitu. Dodatkowym efektem terapeutycznym jest poprawa krążenia oraz odżywienia tkanek. Zwiększa się produkcja kolagenu, a skóra staje się wygładzona i elastyczna.
Etapy oddziaływania fali uderzeniowej na tkanki.
W wyniku zabiegu dochodzi w pierwszym etapie do neowaskularyzacji, czyli poprawy ukrwienia poprzez stymulację układu krążenia – wytworzenie nowych naczyń włosowatych. Na skutek zwiększonego ukrwienia i dotlenienia tkanek dochodzi do poprawy metabolizmu. Kolejnym etapem jest proces remodelowania kolagenu, który wyzwala powstanie pogrubionego pasma kolagenowego. Ostatnim etapem działania zabiegu jest udrożnienie układu limfatycznego oraz stymulacja odprowadzenia negatywnych metabolitów z tkanek.